۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

اجرای طرح مبارزه با سرقت وسائط نقلیه در ۲۳ استان کشور

رئیس پلیس آگاهی ناجا از اجراي طرح 48 ساعته مبارزه با سرقت وسائط نقلیه در 23 استان کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “محمد قنبری” با اشاره به هدف گذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با سرقت وسائط نقلیه، اظهار داشت: این طرح با هدف شناسایی و دستگیری سارقان حرفه ای و ارتقاء ضریب احساس امنیت اجتماعی در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: از مجموع ۹۱۴ فقره کشف سرقت های وسائط نقلیه، ۵۶۷ فقره مربوط به سرقت لوازم، قطعات و محتویات خودرو، ۲۰۱ فقره سرقت خودرو و ۱۴۶ فقره مربوط به  سرقت موتورسیکلت بوده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: در طول مدت اجرای طرح، ۱۱۳ دستگاه خودرو که دارای دستور قضائی و کیفری بوده اند نیز توقیف و تحویل مراجع قضائی شده اند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: انجام اقدامات مقابله ای در برخورد با سارقان خودرو و خریداران اموال مسروقه با استفاده از تمام توان و امکانات موجود و مشارکت سایر رده های تخصصی در سراسر کشور در دستور کار پلیس آگاهی ناجا است.

سردار قنبری در پایان با بیان اینکه سرقت وسائط نقلیه به دلیل برخی ویژگی ها نسبت به دیگر سرقت ها، همواره در کانون توجه سارقان است، خاطرنشان کرد: پایین بودن ضرایب ایمنی برخی وسائط نقلیه در مقابل سرقت، کمبود پارکینگ در سطح شهرها، کم توجهی مال باختگان در حفظ و نگهداری صحیح و عدم رعایت موارد ایمنی هنگام ترک خودرو را می توان از جمله عوامل گرایش سارقان به سرقت نام برد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments