Monday 30 March 2020 | دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
بازدید: 47

اتوبوس های تهران هر شب ضد عفونی می شوند

شست‌وشوی بیش از 5000 هزار اتوبوس شرکت واحد با مایع ضد عفونی کننده برای سلامت بیشتر افراد هر شب انجام می‌شود و مردم نباید نگران خطرات احتماعی کرونا باشند .

به گزارش گروه اجتماعی طبنا( خبرگزاری سلامت)  شرکت اتوبوسرانی تهران برای مقابله با شیوع کروناویروس در پایتخت به صورت شبانه، اتوبوس های واحد خود را اضافه بر شست‌وشوی شبانه ای که هر شب انجام می‌دهد با هماهنگی وزارت بهداشت ضد عفونی و میکروب زدایی کرد و قرار است اضافه بر اقدامات دیگر ، هرشب این ضدعفونی و میکروب زدایی ادامه پیدا کند.

محمود ترفع سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران درباره شست‌وشوی شبانه اتوبوس ها بیان کرد:ویژگی خاصی که از امشب به شست‌وشوی اتوبوس ها اضافه شده است بحث ضد عفونی کردن کلیه سطوح اتوبوس اعم از میله ها، صندلی ها و… است. جلساتی نیز با وزارت بهداشت داشته ایم تا سناریو های تکمیلی برای موضوعات پیشگیرانه به ما بدهند.
توجه بهداشت فردی مهمترین اصل
وی ادامه داد: کار ضد عفونی را ما آغاز کرده ایم. اما باید همه نسبت به بهداشت فردی خود اهمیت بیشتری بدهند و اگر بیماری واگیر داری دارند تا جایی که می‌توانند از حضور در امکان عمومی خودداری کنند.
سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با بیان اینکه ما متولی حمل و نقل عمومی در شهر هستیم اظهار کرد: تعداد زیادی از شهروندان برای جابجایی در سطح شهر از اتوبوس استفاده می‌کنند که بنا به وظیفه ای که داشتیم برای جنبه های پیشگیرانه موضوع، تصمیم بر آن شد تا هر شب اتوبوس های خود را ضد عفونی کنیم.
چند مرتبه شستشو در روز به شرط تامین مایع ضدعفونی
ترفع تاکید کرد: ما آمادگی داریم تا روزی چند بار هم اتوبوس های خود را شست‌وشو دهیم اما از آنجایی که بحث بهداشت و درمان تخصصی است اگر مسئولان لازم دیدند و مایعات ضد عفونی در اختیار ما قرار بگیرد این کار راه انجام خواهیم داد.
او اضافه کرد: در روز بالای ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس شاغل داریم که اگر بنا باشد مایع ضد عفونی کننده در اتوبوس ها نصب شود به دلیل وجود دو در باید نزدیک ۱۰۰۰۰ هزار مایع ضد عفونی کننده قرار بدهیم. اما در کل این مسائل بسیار تخصصی بوده و باید در جلسات آینده ای که با وزارت بهداشت داریم این تصمیمات را بگیریم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of