۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
معاون خدمات شهری شهرداری تهران:

اتمام مرحله سوم طرح مناسب‌سازی بوستان‌ها برای توان یابان

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از مناسب سازی 22 بوستان در سطح مناطق 22گانه شهر تهران برای استفاده معلولان و توان یابان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی یزدانی در تشریح اقدامات صورت گرفته این معاونت در خصوص ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولان افزود: در حال حاضر طرح مناسب سازی بوستان‌ها در دو مرحله به پایان رسیده و مرحله سوم نیز که شامل ۲۲بوستان دیگر است، روز ۱۲ آذرماه امسال مصادف با روز جهانی معلولان برای استفاده معلولان مناسب سازی شده است.

یزدانی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در این بوستان‌ها پرداخت و گفت: در این طرح ورودی بوستان‌ها، مسیرهای تردد، دسترسی به فضاهای ورزشی و بازی، دسترسی به آبخوری‌ها، نیمکت‌ها و سایر امکانات و تجهیزات پارکی، سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه و ساختمان اداری برای استفاده معلولان پیش‌بینی و مناسب سازی می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: شهرداری تهران اهتمام ویژه‌ای برای مناسب سازی بوستان‌ها برای تسهیل در تردد توان یابان دارد و با تلاش‌ها و پیگیری‌های این معاونت و همت مناطق ۲۲گانه مرحله چهارم مناسب سازی بوستان‌ها تا پایان اسفندماه سال جاری به اتمام خواهد رسید و طی آن ۴۴ بوستان دیگر نیز مناسب سازی خواهد شد.

یزدانی خاطرنشان کرد: طرح مناسب سازی بوستان‌ها در مرحله چهارم از تیر ماه سال جاری به اجرا در آمده است که در این طرح، هر منطقه دو بوستان را جهت استفاده معلولان و کم توانان، مناسب سازی می‌کند.

وی تاکید کرد: با تدابیر صورت گرفته، عملیات مناسب‌سازی بوستان‌ها باید در تمامی‌بوستان‌های جدید الاحداث پیش از افتتاح نیز اجرایی شود.

یزدانی در ادامه به اقدامات سازمان میادین و میوه و تره بار پرداخت و گفت: به همین مناسبت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در نظر دارد تا به شکل همزمان از ۲۲ میدان و بازاری که برای توان یابان اعم از معلولان و جانبازان مناسب سازی شده‌اند، بهره برداری کند.

یزدانی با ذکر این نکته که در این ۲۲ میدان  و بازار میوه و تره بار نسبت به استانداردسازی فضاهای موجود به منظور امکان استفاده آسان و ایمن افراد کم توان اقدام شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری، تعداد ۲۲ میدان و بازار میوه و تره بار با توجه به استانداردهای تعریف شده برای استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی شده اند که از این تعداد ۷ میدان و بازار مناسب سازی شده در شرق تهران، ۷ محل در غرب، یک محل در شمال تهران، ۴ محل در جنوب تهران و ۳ محل در مرکز پایتخت قرار دارند. به گفته یزدانی، علاوه بر مناسب سازی میادین و بازارهای مذکور، بلافاصله استانداردسازی ۴۱ میدان و بازار دیگر نیز آغاز خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به تحویل و بهره برداری از ۲ پروژه مبلمان شهری در حوزه توان یابان به مناسبت ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولان پرداخت و گفت: تحویل ۱۵ مجموعه بازی ویژه کودکان توان یاب، ۱۱۰ مجموعه تندرستی ویژه افراد توان یاب(بزرگسالان)، توزیع ۲۲ مجموعه تندرستی ۶ تایی در فاز اول به مناطق ۲۲گانه تا ۱۲آذرماه ۹۸ و افتتاح پروژه مجموعه فوتبال کانادین (ویژه افراد کانادین – قطع پا) در بوستان لاله واقع در منطقه ۶ از جمله اقدامات سازمان زیباسازی به این مناسبت می‌باشد.

یزدانی به مناسب سازی مجتمع عروجیان در بهشت زهرا(س) برای تردد معلولان اشاره کرد و در ادامه گفت: اصلاح هندسی رمپ و لوپ ورودی و خروجی این مجتمع جهت تسهیل در تردد توان یابان اعم از معلولان، جانبازان و سالمندان به انجام رسیده است، همچنین در این مجتمع محلی برای ارائه ویلچر به شکل رایگان به معلولان و سالخوردگان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که اصلاح هندسی ورودی و خروجی حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) نیز مناسب سازی شده است و در این مکان نیز ویلچر رایگان به شهروندان و معلولان عزیز ارائه می‌شود، تصریح کرد: همچنین مناسب سازی ورودی و خروجی و رمپ و لوپ‌ها در قطعات جدید بهشت زهرا(س) نیز برای تردد معلولان و کم توانان به انجام رسیده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments