۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان خبر داد:

اتصال ۳۸ روستای استان گیلان به شبکه ملی اطلاعات

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با اشاره به افتتاح 6 سایت دکل ایرانسل گفت: 38 روستای استان گیلان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اعلام این خبر گفت:  با افتتاح ۶ سایت دکل ایرانسل، با صرف هزینه ۴۲.۵ میلیارد ریالی، ۳۸ روستای استان گیلان به شبکه ملی اطلاعات و پوشش تلفن همراه متصل شدند.

وی افزود: با افتتاح این طرح، ۳۳۶۱ خانوار روستای استان از خدمات اینترنت پرسرعت ایرانسل برخوردار می‌شود.

مدیر کل ICT گیلان با اشاره به این پروژه که در شهرستان­ های آستارا، رودبار، رودسر، لنگرود و لاهیجان اجرا شده ­است، گفت: در این استان ۲۰۵۹ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که با اضافه شدن این ۳۸ روستا، شمار روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات به ۱۵۹۳ روستا رسیده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان، با بیان اینکه بیش از دو میلیون مشترک پهن باند سیار در این استان وجود دارد، تصریح کرد: ضریب نفوذ اینترنت همراه ۸۱.۸۷ درصد بوده که رتبه ۱۲ را بین سایر استان ها دارد. توکلی هم چنین تعداد مشترکان پهن باند ثابت را در استان ۵۷۵هزار و ۸۹۲ اعلام کرد و افزود : ضریب نفوذ اینترنت ثابت ۱۲.۵ درصد می باشد که از این حیث رتبه گیلان ۷ است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments