۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان خبر داد:

اتصال سه روستای شهرستان بندرعباس به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان گفت: با احداث سایت جدید تلفن همراه در روستای کهتک روستاهای کهتک، علی آباد و تربکستان به شبکه پهن باند ارتباطی متصل شدند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان، احد قویدل فرد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان اظهار کرد: با احداث سایت جدید تلفن همراه در روستای کهتک شهرستان بندرعباس روستاهای کهتک، علی آباد و تربکستان با ۱۰۲ خانوار  و جمعیتی بالغ بر ۳۳۴ نفر به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شدند.

وی افزود: با احداث سایت جدید تلفن همراه در روستای کهتک با ۶۳ خانوار و ۱۹۵ نفر جمعیت از توابع شهرستان بندرعباس و با احتساب روستاهای اقماری تحت پوشش این سایت جدید تلفن همراه، شامل روستاهای علی‌آباد با ۲۷ خانوار و ۹۳ نفر جمعیت و تربکستان با ۱۲ خانوار و ۴۶ نفر جمعیت به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شدند و دسترسی اهالی این روستاها به خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات و غیر حضوری هموار شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان با اشاره به لزوم اجرای عدالت ارتباطی و رفع تبعیض و شکاف ارتباطی در روستاهای استان هرمزگان، تصریح کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تمام تلاش خود را برای رعایت عدالت ارتباطی و توسعه ارتباطات در استان به کار گرفته، تا دسترسی شهروندان به خدمات بستر شبکه ملی اطلاعات فراهم شود.

قویدل فرد خاطرنشان کرد: اعتبار احداث این سایت ۴Gدر روستای کهتک از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) تامین شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x