۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴

اتصال رایگان اینترنت بی‌سیم یک هزار و۳۰۰ مدرسه روستایی

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس از اتصال رایگان اینترنت برای بیش از1300 مدرسه روستایی بر بستر تلفن بی‌سیم و توزیع230 مودم به همراه اینترنت رایگان در بین مدارس روستای در سراسر استان خبر داد.

 به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی  وزارت آموزش‌وپرورش، فرهاد اسماعیلی در یک‌صدوسی وهشتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان، با اشاره به اقدامات انجام ‌شده در مورد مصوبات قبلی این شورا، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم برگزاری کلاس‌های درس دانش آموزان در قالب فضای مجازی، ۷۰۴ نقطه از استان فارس به‌عنوان مناطق فاقد اینترنت و پوشش رادیویی و تلویزیونی شناسایی شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس گفت: بر اساس پیش بینی‌‌های به‌عمل‌آمده، ۳۹۰ نقطه از استان فاقد پوشش تلویزیونی و ۲۰۰ نقطه نیز فاقد پوشش رادیویی شناسایی شد.

وی با اشاره به همکاری آموزش‌وپرورش با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در این زمینه، گفت: با توجه به تأکید و پی گیری ویژه استاندار فارس در این زمینه، علاوه بر برقراری اتصال رایگان اینترنت برای بیش از۱۳۰۰ مدرسه روستایی بر بستر تلفن بی‌سیم، ۲۳۰ مودم رایگان نیز در بین مدارس روستای، علاوه بر اینترنت رایگان توزیع شد.

اسماعیلی با اشاره به پیگیری‌های لازم برای تخصیص اینترنت رایگان برای همکاران فرهنگی و همچنین مدارس شهری در سطح استان، گفت: از ۱۳ تیرماه جاری نیز طرح توزیع رایگان اینترنت و مودم برای بیش از۶۰۰ مدرسه روستایی آغاز شده است که با این اقدام دورترین مدارس فارس نیز از امکانات اینترنت رایگان برخوردار خواهند شد که می‌تواند زمینه ارائه خدمات اینترنتی برای آن منطقه را نیز فراهم آورد

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of