۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

اتحادیه اروپا بلغارستان و یونان را به دلیل هوای سمی به دادگاه می‌کشاند!

کمیسیون اروپا بلغارستان و یونان را پس از سال‌ها محدودیت آلودگی هوا به رغم هشدارهای متعدد، به دادگاه اتحادیه اروپا خواهد برد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، کمیسیون اروپا بلغارستان و یونان را پس از سال‌ها محدودیت آلودگی هوا به رغم هشدارهای متعدد، به دادگاه اتحادیه اروپا خواهد برد.

این موارد آخرین مورد از اقدامات قانونی اتحادیه اروپا در مورد کیفیت هوای نامناسب در کشورهایی از جمله فرانسه، ایتالیا و رومانی است، زیرا بروکسل می‌خواهد تخلفاتی را که تهدیدکننده سلامت انسان و اهداف آلودگی اتحادیه است، کاهش دهد.

کمیسیون گفت حتی پس از آنکه دادگاه به دولت این کشور رسیدگی کرد تا در سال ۲۰۱۷ این موضوع را حل کند بلغارستان را به دلیل عبور از حدود قانونی در مورد ذرات معلق به بلغارستان به دادگاه عالی اتحادیه ارجاع می‌کند. بلغارستان به دلیل نادیده گرفتن حکم قبلی می‌تواند مجازات مالی داشته باشد.

کمیسیون گفت، بلغارستان یکی از سنگین‌ترین مجرمین در اتحادیه اروپا از نظر عبور بیش از حد سالانه و روزانه ذرات معلق است.

اتحادیه اروپا و قوانین مربوط به ریزگردها

قوانین اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۵ کشورها را ملزم کرده است که آلودگی ریزگردها را محدود کنند. با این حال ، بیشتر ۲۷ عضو این اتحادیه هدف های امسال برای مقابله با هوای کثیف را از دست می دهند.

اتحادیه اروپا و قوانین مربوط به ریزگردها

کمیسیون همچنین یونان را به دلیل بیش از حد محدودیت ریزگردها در شهر تسالونیکی به مدت یک سال از سال ۲۰۰۵ به دادگاه ارجاع داد.

در این گزارش آمده است: تلاش‌های مقامات یونان تاکنون ناخوشایند و ناکافی بوده است.

آلودگی هوا بزرگترین خطر بهداشت محیطی در اروپا است. آژانس محیط زیست اروپا در گزارش اخیر خود اعلام کرد که ذرات معلق به حدود ۳۷۹۰۰۰ مرگ زودرس در سال ۲۰۱۸ در اتحادیه اروپا کمک کرده است، اگرچه این میزان ۱۳ درصد کمتر از سال ۲۰۰۹ بود.

کمیسیون همچنین روز پنجشنبه لهستان را به دلیل کوتاهی در حفاظت از جنگل ها و حیات وحشی که در آن زندگی می‌کنند، به دادگاه عالی اتحادیه ارجاع داد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x