۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

ابلاغ طرح “هادی” شهر شمشک بزودی

فرماندار شهرستان شمیرانات از نهایی شدن و ابلاغ طرح هادی شهر شمشک تا پایان آبان‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) سیاوش شهریور ، در تشریح روند ابلاغ طرح هادی شهر شمشک گفت: این منطقه به دلیل بکر بودن، شرایط خاص و ارزش بالای زمین همواره مورد توجه بوده که همین امر عامل مؤثری در تأخیر تصویب و ابلاغ طرح هادی شهر، علیرغم تمام پیگیری‌های مستمر و مجدانه طی دو سال اخیر بوده است. اما هدف گذاری ما برای شمشک دربندسر حفظ اکوسیستم طبیعی و توسعه شهر در چارچوب قانون است؛ تحقق این مهم نیز نیازمند ابلاغ طرحی کارشناسی با لحاظ کردن نظر دستگاه‌های متولی نظیر حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و … است.

وی افزود: موظفیم اکوسیستم این منطقه را برای بقای شهر و استفاده گردشگران و ورزشکاران کشور و حتی جهان حفظ کنیم. این شهر سالانه میزبان ۱۸ هزار ورزشکار زمستانی و گردشگر از سراسر دنیا است و نیازمند توسعه زیرساخت‌های منطقه است؛ توسعه‌ای که بررسی و صدور مجوزهای آن در نبود طرح هادی شهر ممکن نبود.

وی ادامه داد: ۴۸ رشته ورزش زمستانی وجود دارد که ما می‌توانیم با گسترش زیرساخت‌ها و استفاده بهینه و برنامه ریزی شده از اراضی موجود شهر، آنها را نیز در کنار اسکی روی برف راه‌اندازی کنیم و داوطلب برگزاری مسابقات بین‌المللی باشیم تا شهروندان به جای استفاده از اماکن مصنوعی، در صخره‌های طبیعی این شهر به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.

وی تاکید کرد: تلاش کرده‌ایم طرح هادی معناداری برای شمشک دربندسر تصویب و از بلند مرتبه‌سازی جلوگیری کنیم. پیش بینی می‌شود در آینده این شهر دارای پیست‌های متفاوت و متعددی شود، لذا ساخت و ساز باید کنترل شده و بر اساس برنامه‌ریزی دقیق انجام شود. مردم، شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر باید در صیانت از طرح هادی کوشا باشند. اگر چه تقاضا برای بلند مرتبه‌سازی و تراکم بافت فراوان است، اما به هیچ عنوان نباید در این طرح مداخله کرد؛ چرا که این اقدام می‌تواند در آینده خسارات ویرانگری را برای منطقه در پی داشته باشد.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x