۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲

ابلاغ دستورالعمل اجرایی دریافت تسهیلات بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و Ph.D به دانشگاه ها

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از آمادگی صندوق رفاه برای ارائه تسهیلات بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان دستیاری و phd و ابلاغ دستورالعمل اجرایی به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، مهندس بهروز رحیمی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، ضمن اشاره به دغدغه مندی صندوق رفاه در جهت بهبود وضعیت معیشتی دانشجویان دستیاری و phd  و در بیان اقدامات مهم این سازمان خاطرنشان کرد: ما در صندوق رفاه تلاش کردیم در حد توان و بضاعت خود جهت افزایش وضعیت معیشتی و رفاهی این دسته از دانشجویان ایفای نقش کنیم و با سرعت بخشیدن به برنامه هایی که در این زمینه داریم گام‌های سازنده‌ای برداریم.
رحیمی اظهار داشت : اولویت ما پس از اعطای وام به دانشجویان دستیاری و phd، برقراری بیمه تامین اجتماعی برای این قشر بود که خوشبختانه با رایزنی ها، جلسات متعدد کارشناسی با نهاد های مربوطه و حمایت های وزیر بهداشت، تفاهم نامه ای با سازمان تامین اجتماعی منعقد شد و به دنبال آن پیش ثبت نام دانشجویان متقاضی در سایت صندوق رفاه از اواسط خرداد ماه تا ۳۱ ام خردادماه انجام شد که در پایان زمان ثبت نام  بیش از ۷ هزارنفر از دانشجویان دستیاری  و phd با نام نویسی درخواست بیمه داشته اند.
وی افزود: دستور العمل اجرایی جهت ثبت نام دانشجویان برای دریافت این تسهیلات  به دانشگاه ها ابلاغ شده است و دانشجویان از این پس می‌توانند از بیمه‌های اختیاری و خویش فرمای این سازمان استفاده کنند که در مجموع سوابق خدمت این عزیزان لحاظ می شود و ارزش افزوده ای را در آینده برای آنها ایجاد می کند.
رییس صندوق رفاه درخصوص شرایط این وام یادآور شد: اعتبار بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی (Ph.D) از محل منابع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تامین خواهد شد. این وام توسط صندوق رفاه به نمایندگی از دانشجویان تحت عنوان هزینه های بیمه پرداخت می شود و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل می توانند این هزینه ها را در اقساط بلند مدت بازپرداخت کنند.
مهندس رحیمی در خصوص زمان ثبت نام خاطرنشان کرد: ما در صندوق رفاه آماده ارائه وام مذکور به  دانشجویان برای بیمه تامین اجتماعی می باشیم و دانشگاه ها فرصت دارند حداکثر تا روز ۱۲ مرداد ماه  اسامی متقاضیان خود را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments