۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴

آیا چین شهروندان آمریکایی را زندانی می کند؟!

ایالات متحده به شهروندان خود در چین هشدار داده است كه به دلیل افزایش خطر بازداشت‌های خودسرانه و ممنوعیت‌های خروج از ورود شهروندان خارجی از كشور، بیش‌تر احتیاط کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، ایالات متحده به شهروندان خود در چین هشدار می دهد که ممکن است به زندان بروند.

ایالات متحده به شهروندان خود در چین هشدار داده است که به دلیل افزایش خطر بازداشت‌های خودسرانه و ممنوعیت‌های خروج از ورود شهروندان خارجی از کشور، بیش‌تر احتیاط کنند.

وزارت امور خارجه گفت که شهروندان ممکن است، بدون حمایت کنسول آمریکا، یا دسترسی به جزئیات هرگونه جرم ادعایی، زمانی را در زندان سپری کنند.

این هشدار، که از طریق ایمیل برای شهروندان آمریکایی در چین ارسال شده است، پس از تصویب قانون امنیت ملی برای هنگ کنگ اتفاق افتاد.

چین، دیپلماسی گروگان‌گیر

وکلا و فعالان هشدار داده‌اند که چین می‌تواند از این ادعای صلاحیت خارج از سرزمین استفاده کند.

وزارت امور خارجه تصریح نکرده که چه چیزی باعث ایجاد هشدار شده است، اما هشدار می‌دهد که انتقاد از دولت چین، حتی در ارتباطات خصوصی، می‌تواند علیه شهروندان خارجی باشد.

چین

پرسنل امنیتی ممکن است شهروندان آمریکایی را به دلیل ارسال پیام‌های الکترونیکی خصوصی که برای دولت چین مهم هستند، بازداشت و یا تبعید کنند.

در این ایمیل هشدار داده شد که شهروندان آمریکایی ممکن است با عدم دسترسی به خدمات کنسولی آمریکا یا اطلاعاتی درباره جرم ادعا شده، همراه با بازجویی‌های طولانی و بازداشت طولانی به دلایل مرتبط با امنیت کشور روبرو شوند.

هشدار امنیتی در زمان تشدید تنش‌ها بین دو ابرقدرت بر سر همه چیز از تجارت و بیماری همه‌گیر Covid-19، گرفته تا دستیابی چین به هنگ کنگ و درمان اقلیت‌ها در منطقه بسیار غربی سین کیانگ، جایی که شبکه گسترده‌ای از بازداشتگاه وجود دارد، به مردم داده شد.

چین به دلیل بازداشت دو کانادایی که اخیراً پس از گذشت بیش از ۱۸ ماه از زندان به جاسوسی متهم شده‌ا‌ند، به دیپلماسی گروگان‌گیر متهم شده است.

مایکل کووریگ، یک دیپلمات سابق  و مایکل اسپور، یک تاجر، در سال ۲۰۱۸ بازداشت شدند، چند روز پس از آنکه مقامات کانادایی مدیر عامل مالی شرکت هوآوی، منگ وانژو را با حکم استرداد ایالات متحده دستگیر کردند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of