۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
استاندار اردبیل تاکید کرد:

آگاهسازی بازنشستگان و زنان خانه دار از خطر کرونا

استاندار اردبیل بر آگاه سازی گروه های پرخطر خصوصا زنان خانه دار و بازنشستگان از خطر کرونا تاکید کرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اکبر بهنام جو در حاشیه جلسه بررسی روند اجرای طرح سپهبد سلیمانی تصریح کرد: بر اساس آمارهای بیماران بستری در بیمارستان ها بیشترین تعداد بستری ها را زنان خانه دار و بازنشستگان تشکیل می دهند.

وی افزود: باید آگاهسازی های لازم به این قشر بر پرهیز از هم نشینی ها و حضور در اجتماع انجام شده تا میزان ابتلا کاهش یاید.

استاندار اردبیل بیان کرد: بسیجیان و افراد مراجعه کننده به درب منازل نسبت به اطلاع رسانی به گروه های پرخطر از جمله زنان خانه دار و افراد بالای ۶۵ سال اقدام کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند و باید با تلاش و همکاری مردم، دستگاهها و نهادهای دخیل در اجرای طرح سپهبد سلیمانی زمینه قطع زنجیره انتقال را تسهیل کنیم.

بهنام جو گفت: نیروهای درمانی با توجه به مشغله بالا و بستری های کرونا دچار خستگی شده اند و نباید بیش از این شاهد افزایش بستریها باشیم.

وی تسریع در اجرای طرح و غربالگری و شناسایی مبتلایان برای درمان و قرنطینه را ضروری دانست و افزود: با این اقدامات باید تلاش کنیم حداقل میزان بستری ها را به نصف کاهش دهیم.

وی گفت: تمامی امکانات و نیروها در راستای اجرای طرح سپهبد سلیمانی مهیا بوده و باید در برهه کنونی که دشمنان بر علیه کشور توطئه می کنند ، مصمم تر از گذشته در راستای ریشه کنی این ویروس و کاهش تلفات انسانی حرکت کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x