۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

آموزش و پرورش: کادر مدرسه در ایام تعطیلی باید حضور داشته باشند

سومین جلسه ستاد پیشگیری از کرونا ویروس با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبر گزاری سلامت)، سیدجواد حسینی در این نشست با تاکید بر اینکه آموزش مهمترین گام در پیشگیری از کرونا ویروس است گفت: مدیران، معلمان، رانندگان، والدین، خدمتگزاران، و متصدیان بوفه‌ها باید آموزش‌های لازم را ببینند و این آموزش‌ها را به دانش آموزان منتقل کنند.
وی افزود: دستور العمل پیشگیری از کرونا به استان‌ها ارسال شده است و مدیران مدارس باید در راستای عملی کردن دستور العمل اقدام کرده و اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.
حسینی با تاکید بر تعطیل نشدن فرآیند آموزش افزود: آموزش‌های مکمل و استفاده از بستر رسانه‌ها، فضای مجازی و حضور مدیران و معلمان در مدرسه و در ایام تعطیلی مدارس راهکار جبران تعطیلی مدارس و رسیدگی به امر آموزش دانش‌آموزان است.
وی افزود: صدا و سیما در دسترس ترین رسانه است و از بستر شبکه آموزش صدا و سیما نیز می‌توان در آموزش دانش‌آموزان به‌ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استفاده کرد.
حسینی در ادامه گفت: جلسات ستاد پیشگیری از کرونا به صورت روزانه در سازمان تشکیل خواهد شد و آموزش‌های لازم به مدیران مدارس و رؤسای ادارات استثنایی از طریق ویدئو کنفرانس داده خواهد شد.
وی افزود: به روزرسانی شیوه‌های مقابله، پیشگیری و آموزش توانمند سازی معلمان، مدیران، خدمتگزاران، دانش‌آموزان و اولیا، آموزش پیشگیری با رویکرد گروه‌های هفت گانه در آموزش و پرورش استثنایی از جمله نکاتی است که باید مد نظر قرار گیرد.
معاون وزیر با بیان اینکه در ایام تعطیلی مدارس باید کادر مدرسه اعم از مدیر، معاون و معلمان در مدرسه حضور داشته باشند افزود: آماده سازی و مصون سازی مدرسه از ابعاد مختلف، به‌کارگیری توان درون مدرسه و نیز امکانات برون بخشی، طراحی آموزش برای دانش‌آموزان از طریق بستر الکترونیکی، تولید محتوا، حضور معلمان در صورت نیاز در برخی منازل و پذیرش دانش‌آموزان به شکل فردی از جمله مواردی است که نیازمند حضور مدیران و معلمان در مدارس است.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of