۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و معاونان تربیت بدنی استان ها؛

آموزش و پرورش می تواند در ارتقای سلامت و کاهش بیماری ها در سطح جامعه تاثیرگذار باشد

وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و معاونان تربیت بدنی و سلامت استان ها گفت: آموزش و پرورش می تواند در ارتقای سلامت و کاهش بیماری ها در سطح جامعه تاثیر گذار باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصرروز گدشته محسن حاجی میرزایی در نشست مدیران کل و معاونین تربیت بدنی استان ها که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: عملکرد این معاونت در دوره شیوع کرونا مطلوب بود، به ویژه اقداماتی که برای ضدعفونی مدارس و آموزش مدیران، معلمان و دانش آموزان انجام شد.

وی با بیان اینکه کار حوزه تربیت بدنی و سلامت جذاب و شوق انگیز است، افزود: تصورم این است که در تمام هستی هیچ شغلی در حوزه مسئولیت، تعهد و خلاقیت مانند معلمی نیست و مدرسه عرصه شگفتی است که می شود در آن کارهای خوب و ماندگار انجام داد.

حاجی میرزایی فرصت ها را بسیار گذرا دانست و افزود: باید همواره تلاش کرد و از فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد، به دلیل آنکه زمان استفاده از فرصت ها زود می گذرد و خوشبخت کسانی هستند که در فرصت های ایجاد شده، به دنبال خلق نتایج مطلوب باشند.

وی خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استان ها گفت: در شرایط کرونایی، شما در معرض خلق یک دستاورد بزرگ هستید، منظور از دستاورد، برنامه های روزانه و مرسوم نیست بلکه آنچه ما به آن نیاز داریم، خلق نتایج مطلوب است.

 وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: هدفگذاری بسیار مهم است مثلا کاهش سه درصد چاقی طی یک برنامه یک ساله برنامه و هدف بسیار خوبی است، لذا تلاش برای رسیدن به این هدف، خود نوعی یادگیری است و همچنین منجر به خلاقیت می شود .

وی ادامه داد: تعیین هدف خیلی مهم است و تلاش برای رسیدن به اهداف، باعث ایجاد هم افزایی می شود و احساس پیشرفتی که در فرد به وجود می آید، انرژی بخش و الهام بخش است و به ما کمک می کند تا حس بهتر و اعتماد به نفس بالاتری داشته باشیم.

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: هدفی که شما در حوزه تربیت بدنی مشخص کردید بسیار مهم است و به وسیله آن می توانید روی سلامت افراد جامعه به ویژه دانش آموزان تاثیر بگذارید لذا با توجه به اینکه شرایط تغییر کرده است بایستی روشهای خود را تغییر بدهید و برای تحقق هدف بکوشید.

وی افزود: اصرار دارم یک تشکل برخط باشیم تا بتوانیم پیام ها را بین خودمان به سرعت انتقال دهیم و مجموعه ما در یک پیوند ساختارمند و موثر با یکدیگر قرار بگیرند.

 حاجی میرزایی با بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین، ساحت ها متوازن هستند  به عنوان مثال به همان اندازه ای که در مورد کار آفرینی مسئولیت داریم در برابر سلامت دانش آموزان نیز مسئول هستیم؛ اما آن چیزی که تمایز کلیدی ایجاد می‌کند، تقاضای موثر اجتماعی در این بخش است و باعث می شود تا ساحت تربیت بدنی برای دانش آموزان جذاب باشد و این یک نوع امتیاز محسوب می شود.

وی ادامه داد: ممکن است این نوع رغبت در سایر دروس نباشد و این یک سرمایه و دارایی فوق العاده ای است که سایر معاونت ها از آن برخوردار نیستند لذا باید قدر آن را بدانید.

وزیر آموزش و پرورش افزود: نداشته ها نباید ذهن ما را به گونه ای تسخیر کند که یادمان برود چه چیزهایی داریم.

وی تصریح کرد: با همه کاستی ها می توان از منظر دیگری به موضوعات نگاه کرد .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آمار و ارقام بیماری ها در سطح جامعه اظهار کرد: ما می توانیم روی این آمار تاثیرگذار باشیم و آنها را کاهش دهیم.

در پایان این جلسه مشترک از نماد طرح کنترل اضافه وزن و چاقی دانش آموزان رونمایی شد.

شایان ذکر است؛ توجه به افزایش وزن دانش آموزان در جریان آموزش های مجازی که در اثر عدم تحرک، ریزه خواری و یکجا نشینی دانش آموزان ظاهر می شود، تامین اعتبارات بهداشتی در شرایط کرونایی، ایجاد امکان ویژه در شبکه شاد برای تشکل های ورزشی، و … از جمله موضوعاتی بود که توسط مدیران کل و معاونان  تربیت بدنی و سلامت در این جلسه مشترک مطرح شد

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments