۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
یک روان‌شناس در گفتگو با طبنا؛

آموزش موسیقی اعتماد به نفس را در شما افزایش می‌دهد

آموزش موسیقی در کودکان علاوه بر آنکه می‌تواند هوش و استعداد کودکان را افزایش دهد نقش موثری نیز در افزایش اعتماد به نفس کودک خواهد داشت.

زهره احمدی در گفت,گو با خبرنگار سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت) گفت: داشتن فرزند باهوش آرزوی هر پدر و مادری است برخی باهوش بودن را ارثی می‌دانند و عده‌ای نیز تلاش می‌کنند با صرف هزینه‌های بالا فرزند خود را به یک نابغه تبدیل کنند اما برخی از کارشناسان بر این باورند که آموزش موسیقی می‌تواند در افزایش هوش کودک نقش موقری داشته باشد.

این روان شناس در ادامه خاطر نشان کرد: بررسی‌های جهانی نشان می‌دهد که کودکانی که به نواختن موسیقی می پردارند نسبت به سایر کودکان از هوش و استعداد بالاتری برخوردارند خصوصاً کودکانی که پیانو می‌نوازند ضریب هوشیشان نسبت به سایر کودکان حدود ۴ برابر است

وی با اشاره به اینکه این گروه از کودکان نمرات درسی بهتری را نیز می‌توانند بگیرند تاکید کرد:‌ کودکانی که موسیقی یاد می‌گیرند می‌توانند در کارها تمرکز بیشتری بگیرند و در خواندن دروس و درک ریاضیات تبحر بیشتری پیدا می‌کنند

این روان شناس کودک تاکید کرد: موسیقی سه بخش وجود کودک را به تکاپو می‌اندازد یعنی عقل، احساس و جسم کودک به تکاپو می افتد و این سبب می‌شود کودک تمرکز بیشتری بر روی مسائل مختلف داشته باشد.

احمدی بابیان اینکه گوش دادن به موسیقی هم می‌تواند هوش کودک را بالا ببرد تأکید کرد: اگر از سنین کودکی فرزند را در معرض موسیقی بگذارید به رشد ذهنی او کمک کرده‌اید.

این روان‌شناس کودک تأکید کرد: تلاش کنید تا پیش از ۷ سالگی کودکان را برای آموزش موسیقی آماده کنید در چنین شرایطی کودکان هوششان افزایش پیدا می‌کند و با افزایش سن او یادگیری وی نیز افزایش پیدا می‌کند. مهارت موسیقی نیاز به تمرین و استمرار دارد و این استمرار کودک شما را هم‌زمان با بزرگ شدن دنبال می‌کند و به او قدرت رویارویی با چالش‌های زندگی را خواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین نقش آموزش موسیقی افزایش اعتمادبه‌نفس است تصریح کرد:‌ وقتی کودک قادر به نواختن یک ساز باشد و بتواند در خلال نواختن شعر کوتاهی را نیز بخواند احساس غرور خاصی کرده درنتیجه به خود و توانایی‌هایش ایمان پیدا خواهد کرد.

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of