۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات؛

آموزش حقوق شهروندی وارد برنامه درسی دانش آموزان شود

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات گفت: چون درس آموزش حقوق شهروندی را در مدارس نداریم، عدم رعایت حقوق شهروندی در سطح جامعه وجود دارد به همین دلیل باید این درس وارد مدارس شود.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)  زهرا مظفر گفت: در نظر داریم تا از ظرفیت اولیای دانش آموزان به‌عنوان یک همکار در امر بازرسی و نظارت کمک بگیریم و در حال تدوین برنامه‌ای هستیم تا از این ظرفیت در نظارت برنامه‌های آموزشی و پرورشی مدارس استفاده کنیم و از اعضای این کمیته درخواست دارم تا با ارائه نظرات خود در تدوین این برنامه اداره کل ارزیابی عملکرد را کمک کنند.

مظفر بابیان اینکه در سال ۹۸ کمترین شکایات را داشته‌ایم، گفت: در جلسه‌ای که با مدیران کل وزارت بهداشت و وزارت علوم داشتیم، این موضوع مطرح شد که چون درس آموزش حقوق شهروندی را در مدارس نداریم، عدم رعایت حقوق شهروندی در سطح جامعه وجود دارد و تقاضا شد که آموزش حقوق شهروندی وارد برنامه درسی دانش آموزان شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با اشاره به اقدامات لازم برای اجرای برنامه‌ها، اظهار کرد: آموزش تخصصی همکاران از ستاد تا سقف، تدوین منشور سلامت اداری و مقابله به فساد، توصیه فرهنگ‌سازمانی، شفاف‌سازی و مکانیزه کردن فرایندها، شناسایی گلوگاه‌های فساد در استان‌ها ازجمله اقداماتی است که عملیاتی شدن آن‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments