۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

آمریکا نیز می‌داند که تمدید تحریم تسلیحاتی تهران نامشروع است!

ایران می گوید فشار آمریكا برای تمدید تحریم تسلیحاتی تهران نامشروع است چراکه ایالات متحده از توافق‌نامه هسته‌ای خارج شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا (خبرگزاری سلامت) به نقل reuters، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه گفت ، ایران به عنوان تلاش های “نامشروع” از سوی ایالات متحده برای تمدید تحریم تسلیحاتی شورای امنیت ایالات متحده در تهران را رد کرد.

آمریکا نیز می‌داند که تمدید تحریم تسلیحاتی تهران نامشروع است!

ایالات متحده روز پنجشنبه گفت امیدوار است که شورای امنیت ایالات متحده قبل از انقضا در ماه اکتبر تحریم تسلیحاتی را بر روی ایران تمدید کند. دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ بخاطر تمایل خود برای گسترش و تقویت تحریم ایران، خط مشی سخت تری با سازمان ملل در پیش گرفته است.

عباس موسوی در یک کنفرانس خبری هفتگی تلویزیونی گفت: ایران به دنبال خروج از توافق هسته ای ۲۰۱۵ با شش قدرت نیست … حرکت آمریکا نامشروع است و واکنش ما متناسب خواهد بود.

آمریکا نیز می‌داند که تمدید تحریم تسلیحاتی تهران نامشروع است!

واشنگتن تهدید کرده است که بازگشت همه تحریم های ایالات متحده علیه ایران را به عنوان اهرمی برای حمایت از شورای امنیت ۱۵ عضوی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایالات متحده در تهران استفاده خواهد کرد.

موسوی گفت: ایالات متحده دیگر عضو توافق هسته ای نیست … واکنش ایران به اقدامات غیرقانونی آمریکا مستحکم خواهد بود.
ترامپ در سال ۲۰۱۸ ایالات متحده را از توافق هسته ای ایران خارج کرد و دوباره تحریم‌هایی را علیه تهران که اقتصاد آن را فلج کرده ایجاد کرد.
در این توافقنامه، ایران توافق کرد که در ازای رفع تحریم ها، کار حساس هسته ای خود را متوقف کند. ایران که منکر برنامه هسته ای خود با هدف ساختن بمب است، از زمان خروج آمریکا به تدریج تعهدات خود را در این توافقنامه عقب انداخت. این استدلال می کند که اقدامات واشنگتن چنین دوره ای را توجیه می کند.
بنابرین اقدامات آمریکا در برابر ایران نامشروع است و این کشور نباید تحریمات این‌چنینی را بر علیه ایران ایجاد کند.
مترجم: معین حبیبی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments