۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱

آمریکا رکورد مبتلایان روزانه کرونا در جهان را شکست

آمریکا روز شنبه با داشتن ۹۹ هزار و ۳۲۱ مبتلا به ویروس کرونا تنها در یک روز، رکورد مبتلایان روزانه کرونا در جهان را شکست.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از العالم، به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ناکار آمدی های دولت ترامپ در مهار این همه گیری کشنده، ایالت متحده در هشت روز گذشته شاهد پنج رکورد روزانه مبتلایان کرونا بوده است.

با بحرانی شدن اوضاع بهداشتی آمریکا و متوقف نشدن سیر صعودی مبتلایان، کارشناسان هشدار می دهند که اوضاع حتی می تواند بدتر شود و تعداد بالای مبتلایان بیمارستان ها را تحت فشار قرار خواهد داد.

پیش از این رکورد روزانه مبتلایان کرونا برای هند با داشتن ۹۷ هزار و ۸۹۴ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در یک روز در ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) بوده است.

دکتر “جاناتان راینر” استاد دانشگاه جورج واشنگتن به سی ان ان گفت: روند صعودی مبتلایان نشان دهنده آغاز افزایش مرگ و میر نیز خواهد بود. بنابراین ما شاهد ان خواهیم بود که در دو یا سه هفته دیگر نه تنها موارد مبتلایان ادامه خواهد یافت بلکه احتمالاً شاهد مرگ دو هزار نفر در روز خواهیم بود.

براساس گزارش پروژه ردیابی کووید، روز شنبه در آمریکا تنها ۴۷ هزار و ۳۷۴ نفر به علت وخیم بودن اوضاع جسمانی در بیمارستان ها بستری شدند که نسبت به سه ماه گذشته ۶۵.۶ درصد افزایش داشته است.

شمار مبتلایان و مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی را در یک هفته گذشته طی می کند که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا امور مهار و کنترل بیماری کووید ۱۹ در کشور را به کل رها کرده و تنها به فکر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

مارک میدوز رییس کارکنان کاخ سفید هفته گذشته در مصاحبه با شبکه سی ان ان با پذیرفتن آنکه دولت ترامپ مهار بیماری کووید ۱۹ را رها کرده است، گفت: ما نمی خواهیم همه گیری را کنترل کنیم، ما می خواهیم این واقعیت را کنترل کنیم که واکسن دارویی دریافت می کنیم.

رییس کارکنان کاخ سفید در پاسخ به مجری سی ان ان که چرا علاقه ای برای مهار ویروس کرونا ندارید؟ گفت: زیرا مانند ویروس آنفلوانزا یک ویروس مسری است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments