۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
پس از شکست آزمایش اولیه؛

آمریکا باردیگر موشک بالستیک قاره پیمای مینوتمن۳ را آزمایش می کند

پنتاگون قصد دارد اوایل ماه مه یک بار دیگر موشک قاره پیمای بالستیکی Minuteman III را پرتاب کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از العالم، با استناد به اعلامیه بین المللی بسته شدن منطقه برای پروازهای هواپیمایی کشوری بر فراز اقیانوس آرام (NOTAM) پنتاگون قصد دارد اوایل ماه مه یک بار دیگر موشک قاره پیمای بالستیکی Minuteman III را پرتاب کند.

این پرتاب برای روزهای از ۵ تا ۶ ماه مه در نظر گرفته شده است. این موشک از پایگاه هوایی «واندنبرگ» در کالیفرنیا پرتاب خواهد شد. طول پرواز این موشک ۷,۷۷ هزار کیلومتر اعلام شده است.

گفتنی است در ماه فوریه، نیروی هوایی ایالات متحده، پرتاب آزمایشی موشک قاره پیما بالستیک مینوتمان را از واندنبرگ در جنوب کالیفرنیا انجام داد. اما این پرواز با موفقیت رو به رو نشد.

موشک ۲۰ متری و ۳۸ تنی مینوتمن۳ که از سوخت جامد استفاده می‌کند، بردی بیش از ده‌هزار کیلومتر دارد و می‌تواند به سرعت ۲۴هزار کیلومتر در ساعت یا ۲۳ ماخ (۲۳ برابر سرعت صوت در هوا) برسد.

موشک بالستیک قاره پیما سه مرحله ای مینوتنن، در اصل برای مقابله هسته ای در طول «جنگ سرد» با اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده بود. در حال حاضر، Minuteman III تنها موشک زمینی بالستیک بین قاره ای است که در ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته شده است. براساس داده های اخیر، تنها ایالات متحده ۴۵۰ موشک میونتمن III دارد که حداقل تا سال ۲۰۲۰ به کار خود ادامه خواهد داد.

پیش از این نیروی هوایی ارتش آمریکا مرداد ماه ۱۳۹۷ در بیانیه ای از شکست آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای این کشور خبر داده بود.

نیروی هوایی ارتش آمریکا خاطرنشان کرده بود که موشک بالستیک قاره پیمای «مینوتمن – ۳» ساعت ۴ و ۴۲ دقیقه به وقت محلی به دلیل نقص فنی در آب های اقیانوس آرام سرنگون شد.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اینکه این موشک از ایالت کالیفرنیا پرتاپ شده، گفته شده بود که علت نقص فنی این موشک در دست بررسی است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments