Tuesday 26 May 2020 | سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
بازدید: 103

آمریکا آغازکننده جنگ در منطقه باشد پایان‌بخش آن نخواهد بود

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی هشدار داد در صورتی که واشنگتن آغازکننده جنگ در منطقه غرب آسیا باشد این کشور پایان‌بخش این جنگ نخواهد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدجواد ظریف در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی‌بی‌اس که بخشی از این مصاحبه شامگاه شنبه منتشر شده و روز یکشنبه مشروح آن منتشر خواهد شد هشدار داد که اگر واشنگتن جنگی را در منطقه آغاز کند، پایان‌بخش این جنگ آمریکا نخواهد بود.

ظریف در بخش دیگری از مصاحبه با سی‌بی‌اس درباره خروج آمریکا از برجام گفت که «فرض کنید، شما یک خانه‌ای را به من می‌فروشید اما یک سال بعد، کسی که از شما این خانه را به‌ارث برده می‌آید و می‌گوید که “به‌اندازه کافی پول نداده‌ای” و خواستار توافقی بهتر برای خودش و بدتر برای من می‌شود. در کجای تاریخ کسی این موضوع را پذیرفته است؟!».

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سؤال دیگری در این باره که آیا صدور روادید برای او جهت حضور در نشست مجمع عمومی‌سازمان ملل در نیویورک با وجود تحریم بودن وی، نشانه‌ای از تمایل آمریکا جهت مذاکره می‌داند که ظریف پاسخ داد: «نه الزاما! چون آمریکا مجبور است به‌عنوان میزبان مقر سازمان ملل برای [هیأت‌های] کشورهای عضو روادید صادر کند».

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of