۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران واسطه می‌فرستند

رئیس مجلس شورای اسلامی‌گفت: آمریکایی‌‌ها از یک طرف می‌گویند که "ما آماده مذاکره هستیم"، و واسطه می‌فرستند، از طرف دیگر وزیر خارجه ما را تحریم می‌کنند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (شنبه، ۲۶ مرداد) پارلمان در نطق پیش از دستور خود، در سخنانی، گفت: آمریکا از فرط توهم دچار تناقض‌گویی‌های ابلهانه شده‌ است.

وی افزود: آمریکایی‌‌ها از یک طرف می‌گویند که “ما آماده مذاکره هستیم”، و واسطه می‌فرستند، از طرف دیگر وزیر خارجه ما را تحریم می‌کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: در روزهای گذشته ایستادگی و صلابت ملت ایران جلوه‌ای از جلوات خود را نشان داد و انگلیسی‌ها فهمیدند که شرایط امروزی ایران شرایط گذشته نیست که با دسیسه بتوانند قدرت‌نمایی کنند و مجبور شدند از سرقت دریایی خود دست بردارند.

وی با یادآوری اینکه انگلیسی‌ها در گذشته با هماهنگی آمریکا، کودتای ۲۸ مرداد را سازمان داده بودند تا حکومت ملی مصدق را سرنگون کنند و دولت دست‌نشانده پهلوی را برای چند دهه بر ایران مسلط کنند، اظهار داشت: شرایط آن روز را با قدرت و هیمنه امروز ایران مقایسه کنید که در یک اقدام ایذایی و دزدانه مجبور شدند از اقدام خود عقب‌نشینی کنند.

لاریجانی تصریح کرد: این قدرت را انقلاب اسلامی‌به‌رهبری امام(ره) و رهبری داهیانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظلّه العالی) و ایستادگی ملت فراهم کرد؛ آمریکا که آن روز با کمک ایادی خود توانست کودتا در ایران راه بیندازد، امروز با استیصال کامل آخرین تیرهای شکسته خود را رها می‌کند که برای این کشور که ادعای ابرقدرت می‌کند، خجالت‌آور است که وزیر خارجه ایران، وزارت اطلاعات و صداوسیما را تحریم می‌کند.

وی خطاب به آمریکایی‌ها اضافه کرد: مثلاً این اقدامات قدرت شما را نشان می‌دهد یا بیچارگی و درماندگی شما را نشانگر است؟ اقدامات شما چه تأثیری دارد؟ اگر فکر می‌کنید این کارها قدرت‌نمایی است، بدانید همه ملت ایران در مقابل شما ایستاده‌اند، پس همه را تحریم کنید تا بفهمید حادثه‌ای رخ نمی‌دهد، ملت آمریکا متأسفانه گرفتار رهبران “دُن‌کیشوتی” شده‌اند که با توهمات و خیالات صحنه بین‌المللی را برای ارضای خود ترسیم می‌کنند.

لاریجانی اضافه کرد: به‌تازگی آقای “جان هوک” (مسئول تحریم‌های ایران در آمریکا)، اظهار نظری درباره کودتای ۲۸ مرداد کرده است که نشان می‌دهد چقدر با تاریخ بیگانه هستند، او گفته است اصلاً آمریکا در این کودتا نقش نداشت و رهبران سیاسی ــ مذهبی ایران حکومت ملی را سرنگون کردند، فراموش کرد‌ه‌اند آن‌قدر موضوع روشن بود که وزیر خارجه اسبق آمریکا درباره کودتای ۲۸ مرداد از ملت ایران عذرخواهی کرد.

وی افزود: ملت ایران در مکتب علوی رشد فکری یافتند، اهل مجاهدت هستند تا عزتمندانه زندگی کنند و شرف ایرانیت خود را به‌حراج نمی‌گذارند و با مقاومت خود، آمریکا را پشیمان می‌کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x