۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۳۵ میلیون و ۷۰۹ هزار نفر گذشت

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 35 میلیون و 709 هزار و 955 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تاکنون ۳۵ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۹۵۵ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

براساس این گزارش، تاکنون یک میلیون و ۴۶ هزار و ۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر جهان جان باخته و در مجموع ۲۶ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۳۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند. روند درمان ۷ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۴۹۷ نفر در جهان همچنان ادامه دارد.

آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در این کشور ۷ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۶۴۴ مورد ابتلا و ۲۱۵ هزار و ۳۲ مورد مرگ ناشی از کرونا به ثبت رسیده است.

طبق این آمار هند با ۶ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۸۲، برزیل با ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۴۹۹، روسیه یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۸۸۹، کلمبیا ۸۶۲ هزار و ۱۵۸، اسپانیا ۸۵۲ هزار و ۸۳۸، پرو ۸۲۹ هزار و ۹۹۹، آرژانتین ۸۰۹ هزار و ۷۲۸، مکزیک ۷۶۱ هزار و ۶۶۵، آفریقای جنوبی ۶۸۲ هزار و ۲۱۵، فرانسه ۶۲۴ هزار و ۲۷۴ و انگلیس با ۵۱۵ هزار و ۵۷۱ بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

همچنین در ایران ۴۷۵ هزار و ۶۷۴، شیلی ۴۷۱ هزار و ۷۴۶, عراق ۳۸۲ هزار و ۹۴۹، بنگلادش ۳۷۰ هزار و ۱۳۲، عربستان سعودی ۳۳۶ هزار و ۷۶۶، ایتالیا ۳۲۷ هزار و ۵۸۶، ترکیه ۳۲۶ هزار و ۴۶، فیلیپین ۳۲۴ هزار و ۷۶۲، پاکستان ۳۱۵ هزار و ۷۲۷, در اندونزی ۳۰۷ هزار و ۱۲۰ و در آلمان ۳۰۴ هزار و ۶۵۷ نفر به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

از سوی دیگر، در برزیل ۱۴۶ هزار و ۷۷۳، هند ۱۰۳ هزار و ۶۰۰، مکزیک ۷۹ هزار و ۸۸، انگلستان ۴۲ هزار و ۳۶۹، ایتالیا ۳۶ هزار و ۲، پرو ۳۲ هزار و ۸۳۴، فرانسه ۳۲ هزار و ۲۹۹، اسپانیا ۳۱ هزار و ۲۲۵، ایران ۲۷ هزار و ۱۹۲، کلمبیا ۲۶ هزار و ۸۴۴، روسیه ۲۱ هزار و ۴۷۵، آرژانتین ۲۱ هزار و ۴۶۸، آفریقای جنوبی ۱۷ هزار و ۱۶، شیلی ۱۳ هزار و ۳۷، اکوادور ۱۱ هزار و ۶۸۱، اندونزی ۱۱ هزار و ۲۵۳ و بلژیک نیز ۱۰ هزار و ۷۸ نفر بر اثر کرونا جان باخته‌اند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در سراسر جهان تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments