۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۳۸ میلیون نفر گذشت

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 38 میلیون و 43 هزار و 916 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر» تاکنون ۳۸ میلیون و ۴۳ هزار و ۹۱۶ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در این کشور ۸ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۸۹ مورد ابتلا به کرونا مشاهده شده است.

طبق این آمار هند با ۷ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۸۸۰، برزیل ۵ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۴۰۸، روسیه ۱ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۳۱۰، کلمبیا ۹۱۹ هزار و ۸۳، اسپانیا ۹۱۸ هزار و ۲۲۳، آرژانتین ۹۰۳ هزار و ۷۳۰، پرو ۸۵۱ هزار و ۱۷۱، مکزیک ۸۲۱ هزار و ۴۵، فرانسه ۷۴۳ هزار و ۴۷۹ و آفریقای جنوبی نیز ۶۹۳ هزار و ۳۵۹ مورد ابتلا در رده‌های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر، شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه نیز به ۳۳۷ هزار و ۱۴۷ نفر افزایش یافته است.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در سراسر جهان تبدیل به پاندمی شد.

تاکنون یک میلیون و ۸۵ هزار و ۳۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر جهان جان باخته و در مجموع ۲۸ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۲۵۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند. روند درمان ۸ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۲۸۹ نفر در جهان همچنان ادامه دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments