۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۳۶ میلیون نفر گذشت

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 36 میلیون و 52 هزار و 573 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر» تاکنون ۳۶ میلیون و ۵۲ هزار و ۵۷۳ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در این کشور ۷ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۷۲۱ مورد ابتلا به کرونا مشاهده شده است.

طبق این آمار هند با ۶ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۱۳۱، برزیل ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۹۵۳، روسیه ۱ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۵۰۴، کلمبیا ۸۶۹ هزار و ۸۰۸، اسپانیا ۸۶۵ هزار و ۶۳۱، پرو ۸۳۲ هزار و ۹۲۹، آرژانتین ۸۲۴ هزار و ۴۶۸، مکزیک ۷۹۴ هزار و ۶۰۸ و آفریقای جنوبی نیز ۶۸۳ هزار و ۲۴۲ مورد ابتلا در رده‌های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر، شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه نیز به ۳۲۷ هزار و ۵۵۷ نفر افزایش یافته است.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در سراسر جهان تبدیل به پاندمی شد.

تاکنون یک میلیون و ۵۴ هزار و ۷۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر جهان جان باخته و در مجموع ۲۷ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۶۸۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند. روند درمان ۷ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۱۸۰ نفر در جهان همچنان ادامه دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x