۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

آمار خودکشی‌های مترو تهران زیر ۷۰ نفر است

رئیس شورای اسلامی‌شهر تهران گفت: وقتی خبر خودکشی در مترو تهران بولد می‌شود نتیجه‌اش این است که افرادی که می‌خواهند خودکشی کنند به سمت مترو بروند.

گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن‌هاشمی در واکنش به مسئله خودکشی در مترو پایتخت گفت: اصولا خودکشی در مترو نباید خبری شود. در کشور ما مشخص است که میزان خودکشی چقدر است. ممکن است فردی خود را از بالای پشت بام خانه‌ای به پایین بیندازد و یا سم بخورد اما هیچ خبری از او درج نشود.

او افزود: برای بررسی خودکشی باید آمار خودکشی را دریافت کنید اما وقتی خبر خودکشی در مترو تهران بولد می‌شود نتیجه‌اش این است که افرادی که می‌خواهند خودکشی کنند به سمت مترو بروند.

رئیس شورای اسلامی‌شهر تهران ادامه داد: اصولا کسی که خودکشی می‌کند می‌خواهد خبرش پخش شود تا همه بدانند دلیل خودکشی‌اش چه بوده است. دلیل خودکشی، خود تظاهر است. تعداد خودکشی در مترو پاریس بالای ۴۰۰ تن است اما حتی یک خبر از این اقدامات در رسانه‌ها منتشر نمی‌شود. در تهران تعداد خودکشی در مترو زیر ۷۰ نفر است که نیمی‌از آن موفق نیست.

رئیس شورای اسلامی‌شهر تهران با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد خودکشی‌ها در مترو ناموفق است، گفت: اصولا وقتی  خودکشی در مترو را خبری می‌کنید، افرادی که قصد خودکشی دارند به سمت مترو می‌آیند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments