۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
همتی با اشاره به کمبود برخی از اقلام ۱۲ گانه امدادی:

آمادگی ۵۰ درصدی هلال احمر برای مقابله با بحران/ اورهال کردن بالگردها به اعتبار نیاز دارد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به کمبودهای اقلام ۱۶ گانه امدادی گفت: در حال حاضر برای مواجه با بحران‌های احتمالی، از آمادگی ۵۰ درصد برخورداریم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در رابطه با وضعیت انبارها و کمبودهای موجود در تجهیزات و لجستیک امدادی هلال‌احمر گفت: کمبود اقلام موجود در انبارها تا حدودی از گذشته شدیدتر شده بود، اما خوشبختانه با کمک‌های رئیس جمهور بیش از ۵۰ درصد سقف مورد نیاز تامین شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هم برای تخصیص بودجه جهت تامین مابقی کمبودها به ما قول داده اند، با توجه به زمان بر بودن پروسه خرید اقلام ضروری و تجهیزات امدادی و انتقال به انبارها اعتبارت مذکور باید تا موعد مقرر تامین شود. از این جهت برای مواجه با حوادث و بحران‌ها از آمادگی ۵۰ درصدی برخوردار هستیم.

وی با اشاره به کمبودهای اقلام ۱۶ گانه امدادی در هلال احمر تصریح کرد: اکثر کمبودها در همین بخش اقلام ۱۶ گانه امدادی است و در زمینه تجهیزات لجستیکی کمبودی نداریم. البته برای بازآمدسازی (اورهال) ۸ بالگرد زمین گیر شده به بودجه نیاز داریم که امیدواریم تامین شود. از طرفی برای خرید خودروهای امدادی هلال احمر هم اعتباراتی به ممجموعه ما داده شده و از این بابت مشکلی نداریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments