۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

آمادگی کامل خدمات شهری برای رفع مشکلات ناشی از بارش برف

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: آمادگی کامل برای رفع مشکلات ناشی از بارش برف در مناطق شمالی شهر تهران وجود دارد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اصغر عطایی در خصوص وضعیت ترافیکی و بارش برف در معابر شمال تهران، گفت: همانطور که سازمان هواشناسی اعلام کرده بود از ساعات ابتدایی امروز شاهد بارش برف در مناطق یک و دو شهر تهران که شمالی‌ترین نقاط شهر نیز هستند، بوده‌ایم.

وی افزود: همین امر باعث شده است تا خیابان‌ها، معابر و شریان‌های بزرگراهی مناطق شمالی شهر سفیدپوش شود و در تردد خودروها و شهروندان اختلال ایجاد شود.

عطایی گفت: مدیریت خدمات شهری برای پاکسازی معابر و همچنین رفع مشکلات به وجود آمده از چندی قبل در آماده‌باش کامل به سر می‌برند و تجهیزات و لوازم برف‌روبی از پیش آماده شده است.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص اینکه وضعیت تهیه شن و نمک برای پاشیدن در سطح معابر چگونه است نیز گفت: در مخازن از پیش تعیین ‌شده، شن و نمک دپو شده است و به عوامل خدمات شهری آموزش‌هایی در خصوص نحوه پاشیدن آن داده شده است.

وی گفت: این آمادگی وجود دارد که اگر برودت هوا بیشتر شود و شاهد یخ‌زدگی معابر باشیم، بلافاصله اقدامات لازم برای یخ‌زدایی از سطح معابر انجام شود.

عطایی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این آمادگی برای پوشش کل شهر تهران وجود دارد یا خیر، گفت: هماهنگی‌ها و پیش بینی‌های لازم فقط معطوف به شمال شهر تهران نبوده و همه مناطق از جنوبی‌ترین نقطه تا شرقی‌ و غربی‌ترین نقطه، آمادگی‌های لازم را دارند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ البته نباید فراموش کرد که به هر تقدیر بخشی از مشکلات هم ناشی از آن است که شهروندان با بارش برف غافلگیر شده‌اند و برخی تمهیداتی که خودشان هم باید می‌اندیشیدند نظیر همراه داشتن زنجیر چرخ و حتی لباس گرم را نیندیشیده و از این رو هم شاهد بروز برخی مشکلات هستیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x