کد خبر: آمادگی-صددرصدی-همه-ملی-پوشان-اعزامی-به
۱۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۹
آمادگی صددرصدی همه ملی پوشان اعزامی به توکیو

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشست خبری که امروز دوشنبه در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد پیرامون موضوعات مرتبط با کمیته ملی المپیک و کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو توضیح داد.

صالحی امیری در آغاز نشست خبری خود گفت: برای ساماندهی کاروان در سه گروه ستاد عملیاتی، عالی، ستاد فرهنگی فعالیت های را پیش بردیم. در حال حاضر همه ملی پوشان اعزامی به توکیو در اردوی داخلی یا برون مرزی حضور دارند، همگی در آمادگی کامل به سر می برند، وظیفه حمایت و پشتیبانی خود را به صورت مستمر انجام می دهیم.

صالحی امیری باتاکید بر اینکه تاکنون برای کاروان محدودیتی نداشتیم، خاطرنشان‌کرد: با وجود خیلی از کمبودها، حمایت حداکثری را از طرف دولت‌ داشتیم، مطمئن هستم قهرمانان ما در توکیو خواهند درخشید و کام‌ملت را شیرین می کنند.

صالحی امیری به پرسشی که در رابطه با عدم المپیکی بودن فضای ورزش مطرح شد، پاسخ نداد.

وی در این زمینه با ارائه توضیحات تکمیلی گفت: امروز تمام ورزشکاران ما از نظر روحی و جسمی آمادگی صد در صدی دارند، حتی ورزشکاری مانند سهراب مرادی که کسب سهمیه نکرده همچنان امیدوارانه پیگیر تمریناتش است، در کاراته و کشتی هم شرایط به همین شکل است. برای حل بخشی از معضلات روحی و روانی ورزشکاران که مربرط به مسائل مالی می شود، اقدام شده است.

صالحی امیری ادامه داد: علاوه بر اینکه ١٠ نفر بورسیه هستند، تمام اعضا حقوق ماهیانه گرفته اند، با فدراسیون ها هماهنگ هستیم که به مسایل آنها رسیدگی شود. تقریبا روزی نیست که دغدغه ورزشکاران را نداشته باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در واکنش به پرسشی که در رابطه با پاداش های مدال آوران و تاثیر تغییر دولت در رابطه با آن مطرح شد، گفت: کسانی که سالها زحمت کشیدند و در توسعه ورزش قهرمانی تلاش کردند حضور این عزیزان در المپیک ضرورت است. تغییر دولت در نگاه ملی به منابع ملی تاثیر نخواهد داشت و همه دولت‌ها آرزوی درخشش کاروان را دارند.

وی درباره پرداخت پاداش که آیا با تغییر دولت تضمینی برای اجرای آن هست، تصریح کرد: این وظیفه نهادهای مسئول در ورزش است که پشتیبان ورزشکاران باشند. آنچه به عنوان پاداش مطرح شد در تعهدات دولت است، ما هم تعهدات خود را انجام می‌دهیم و تا امروز هم به این تعهدات عمل کرده‌ایم. تا الان ۵۰ درصد بودجه فدراسیون‌ها، بخشی از نیازها برای حضور در المپیک و ... انجام شده است.

برنامه های فرهنگی ایران برای المپیک صالحی امیری در مورد فعالیت های فرهنگی پیش بینی شده برای المپیک گفت: ستاد فرهنگی همزمان با ستاد عملیاتی شکل گرفت، مرحله به مرحله پیگیر فعالیت های این ستاد بود، برنامه های گسترده ای پیش بینی شده بود، قرار بر همراه داشتن ارکستر بود و اینکه در توکیو نمایش فیلم با زیر نویس انگلیسی و ژاپنی،برگزاری نمایشگاه و ... داشته باشیم. در بعد داخلی هم با ١٠ نهاد برای فعالیت های فرهنگی هماهنگی داشتیم، اما با شیوع کرونا محدودیت هایی اعمال شد و ما مجبور به محدود کردن برنامه های خود شدیم.

وی ادامه داد: در این زمینه اخیرا نشست هایی با سفیر ژاپن داشتیم، نتیجه ای که تا امروز حاصل شد این است که با اعمال محدودیت ها، فعلا برگزاری نمایشگاه ایران زیبا، نمایش فیلم با زیر نویس، توزیع هدایا و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی را خواهیم داشت. برای هفته المپیک هم یک هفته برنامه خواهیم داشت./ مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha