۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

آماده باش ۲۳ پایگاه هلال‌احمر آذربایجان غربی برای اجرای طرح امداد زمستانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از آماده باش 23 پایگاه ثابت و موقت هلال احمر استان برای اجرای طرح ملی امداد و نجات زمستانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، امیر جعفرزاده درباره جزئیات اجرای طرح ملی امداد و نجات زمستانی استان در سال جاری گفت: این طرح به مدت سه ماه از ۲۰ آذر ماه به صورت شبانه روز توسط ۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت بین شهری، کوهستانی، واکنش سریع و امداد هوایی اجرایی می شود.

وی گفت: در قالب این طرح ۱۱ هزار و ۶۳۴ نفر/ روز نجاتگر، امدادگر تخصصی و عوامل امدادی به همراه  ۱۱۷۰ دستگاه/روز خودروی نجات، ۱۶۲۰ دستگاه/روز خودروی امدادی و ۱۸۰۰ دستگاه/روز آمبولانس به کارگیری می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی همچنین از بکارگیری ۴۵ فروند/روز بالگرد در طرح ملی امداد و نجات زمستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: امدادرسانی در تصادفات جاده ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیر چرخ در جاده های برفی، انجام امداد و کمک های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال احمر در طرح زمستانی ارائه می کند.

جعفرزاده با اشاره به توزیع تجهیزات امدادی و اقلام غذایی جهت تقویت و تجهیز پایگاه ها و انبارهای امدادی در سطح شهرستان های استان در قالب طرح ملی امداد ونجات زمستانی در استان افزود: ۱۲ قلم اقلام غذایی و ۳۳ قلم تجهیزات امدادی به ارزش ریالی بیش از ۱۵میلیارد ریال شامل برنج، حبوبات، خرما، کنسرو، بیسکویت و تجهیزات سیلاب، کوهستان و جاده به‌منظور استفاده در طرح امداد و نجات زمستانی بین پایگاه های استان توزیع می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments