Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
بازدید: 89

آلودگی ۹۵ درصد مواد غذایی مصرفی کودکان در آمریکا به فلزات سنگین

یکی از نمایندگان دموکرات سنای آمریکا از اداره غذا و داروی این کشور خواسته تا در مورد گزارشی تحقیق کند که نشان می دهد بسیاری از مواد غذایی تولیدی شرکت های تجاری برای کودکان آلوده به فلزات سنگین است.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)، نتایج یک بررسی علمی بر روی ۱۶۸ نوع غذای کودک که توسط شرکت های مختلف تجاری در آمریکا تولید شده اند، نشان می دهد ۹۵ درصد این مواد غذایی به فلزات سنگین مختلفی آلوده هستند.

افشای این موضوع باعث بهت و حیرت و عصبانیت والدین و افکار عمومی در امریکا شده و چاک شومر سناتور دموکرات اعلام کرده اداره غذا و داروی آمریکا باید اقدامات بیشتری را به منظور کنترل و نظارت بر صنعت تولید مواد غذایی کودکان در این کشور انجام دهد.

بر اساس بررسی یادشده سرب و انواع فلزات سنگین دیگر به وفور در مواد غذایی صنعتی تولیدی شرکت های تجاری مختلف در آمریکا وجود دارد. از جمله این فلزات که می توانند کودکان را به بیماری های خطرناک و حتی مرگباری مبتلا کنند می توان به آرسنیک، جیوه و کادمیوم اشاره کرد.

مساله نگران کننده این است که از هر چهار ماده غذایی مورد بررسی یکی آلوده به هر چهار فلز سرب، آرسنیک، جیوه و کادمیوم بوده و باقی آنها حاوی یک یا سه فلز سنگین بوده اند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of