۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
صابریان در گفتگو با طبنا:

آلودگی هوا روزانه ۸ هزار بار زنگ ۱۱۵ را به صدا درآورده است

رئیس اورژانس تهران گفت: آلودگی هوا سبب شد بیش از ۸ هزار بار در روز زنگ مرکز اورژانس به صدا در بیاید که این نشان می دهد آلودگی هوا تا چه میزان سلامت افراد را به خطر می اندازد.

پیمان صابریان در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت طبنا(خبرگزاری سلامت) گفت: به طور میانگین روزانه نزدیک به ۸ هزار تماس با اورژانس تهران برقرار شده است که این موضوع نشان دهنده تاثیرات منفی آلودگی هوا بر سلامت مردم است.

وی با تاکید بر اینکه این آلودگی ها آمار بیماری های قلبی و تنفسی را افزایش داده است خاطر نشان کرد: در روزهای اوج آلودگی بیش از ۸ هزار و ۳۹۸ نفر به اورژانس مراجعه کرده اند که دچار مشکلات حاد تنفسی و قلبی شده بودند.

صابریان بیشترین آمار مراجعه بیماران به اورژانس پیش بیمارستانی را دهم آذر عنوان کرد و گفت: در آن روز به دلیل بالا بودن آلودگی هوا بیش از ۳۶۲ نفر با اورژانس پیش بیمارستانی تماس گرفتند.

رئیس مرکز اورژانس تهران با اعلام اینکه استان تهران در روزهای آلوده هوا بیشترین آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی را به خود اختصاص داده است گفت: در این روزها اورژانس تهران با استقرار اتوبوس آمبولانس و آمبولانس های ناوگان خود در نقاط پر تردد تمهیدات ویژه ای را برای شهروندان در نظر گرفته است.

صابریان تاکید کرد: توصیه می‌شود در روزهای آلوده مصرف آب و شیر افزایش پیدا کند و مردم میوه و سبزیجات تازه را در سبد غذای روزانه خود قرار دهند.
‏وی مصرف تنقلات مثل پفک و چیپس را مضر خ انده و تاکید کرد: این مواد غذایی در کنار نوشابه‌های گازدار می تواند عاملی برای افزایش ابتلا به بیماری‌های قلبی و تنفسی در این روزهای آلوده شود.

‏وی در پایان خاطرنشان کرد: به عموم شهروندان توصیه می شود به اندازه کافی آب بنوشید تا با شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشکی دهان اثرات ناشی از آلودگی هوا کاهش یابد.

‏انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments