۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

آلمان درخواست ترامپ برای مسئولیت بیشتر ناتو در غرب آسیا را رد کرد

وزیر امور خارجه آلمان درخواست اخیر رئیس جمهور آمریکا برای نقش آفرینی بیشتر ناتو در منطقه غرب آسیا را رد کرده و تاکید کرد که ناتو نهاد درستی در این منطقه نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، “هایکو ماس”، وزیر امور خارجه آلمان در سخنانی درباره قدرت گرفتن مجدد تروریسم داعش در عراق و حملات تروریستی جدید در اروپا در صورت بازگشت نیروهای ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش از عراق هشدار داد.

وی که در گفتگو با “ان تی وی” آلمان سخن می‌گفت تصریح کرد که داعش هنوز وجود دارد و کاملا شکست نخورده است. اگر این ائتلاف بین‌المللی عراق را ترک کند منجر به این می شود که تروریسم داعش فضای باز جدیدی را دریافت کند.

وزیر امور خارجه آلمان در عین حال تصریح کرد که عراق درباره بازگشت این نیروها تصمیم می گیرد. در نهایت ما به آنچه که پارلمان و بخصوص دولت عراق بگوید پایبند و متعهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه عملیات ارتش آلمان به دعوت پارلمان و دولت عراق در حال انجام است گفت اگر همانگونه که پارلمان عراق تصمیم گیری کرده است و عکس این عملیات از ما درخواست شود ما دیگر نمی توانیم در آنجا بمانیم.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید در خاورمیانه نقش مستقلی را پیدا کند. ما باید در اروپا فورا در این باره گفتگو کنیم که نقش  ما در خاورمیانه و همچنین آفریقا، لیبی و ساحل عاج چگونه باید باشد.

ماس افزود: در همه جای دنیا تکالیف زیاد و انتظارات بالایی از اتحادیه اروپا وجود دارد. ما باید این مسئله را شفاف سازی کنیم که اولویت های ما کجا هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای نقش آفرینی بیشتر ناتو در منطقه غرب آسیا را رد کرده و اعلام کرد که من اعتقاد دارم که ناتو نهاد درستی در خاورمیانه نیست. اتحادیه اروپا در مقابل ناتو این مزیت را دارد که ما همیشه می توانیم تعامل نظامی و امنیتی را با عملیات های غیر نظامی، کمک به بازسازی و ایجاد پایداری همراه و ترکیب کنیم. اینکه اروپا با یک رای صحبت کند پیش شرطی برای جدی گرفته شدن اروپا در دنیا است.

“دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا اخیرا از ائتلاف نظامی ناتو درخواست کرده که نقش آفرینی خود در منطقه غرب آسیا را افزایش دهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments