۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

آلمان توافقات خود را با اتحادیه اروپا به هم می‌زند!

آلمان متهم به نقض قوانین اتحادیه اروپا با خرید لوازم واکسن به صورت یک جانبه شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، آلمان برای توافق دو جانبه واکسن با Pfizer / Biontech برای تأمین ۳۰ میلیون دوز اضافی از واکسن خود در زمانی که مذاکرات بین بروکسل و شرکت های دارویی هنوز ادامه داشت، مورد انتقاد قرار گرفت.

برلین دوزهای اضافی واکسن را در ماه سپتامبر در زمانی که مزایای استراتژی مشترک خرید اتحادیه اروپا را در زمان نقش خود به عنوان رئیس اتحادیه اروپا از بین می‌برد، سفارش داد.

ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان هفته گذشته تأیید کرد که وی در یک توافق نامه دوجانبه جداگانه با این شرکت، ۳۰ میلیون دوز اضافی از واکسن را خریداری کرده است.

شرایط استراتژی واکسن اتحادیه اروپا، منتشر شده در ماه ژوئن، بیان می‌کند که ۲۷ کشور عضو توافق می‌کنند روش‌های خود را برای خرید واکسن پیش از شمان مقرر با همان تولید کنندگان به کار نگیرند.

قرار بود این پیمان یک عمل همبستگی نسبت به اعضای کوچکتر با قدرت خرید ضعیف‌تر باشد.

آلمان پیمان خود درباره واکسن را زیر پا گذاشته است!

گزارشی در پولیتیکو نشان می‌دهد که آلمان دوزهای اضافی واکسن نسبتاً گران Pfizer / Biontech را پس از عدم قانع کردن سایر کشورهای اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر در مورد نیاز به خرید ۱۰۰ میلیون دوز دیگر، خریداری کرده است.

آلمان و اتحادیه اروپا

Biontech در شهر ماینتس آلمان مستقر است و برای کمک به تسریع تحقیقات خود در زمینه واکسن کرونا ۳۷۵ میلیون یورو بودجه از دولت آلمان دریافت کرد.

سرانجام اتحادیه اروپا قراردادی را برای خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن در ماه نوامبر امضا کرد. روز جمعه این شرکت اعلام کرد قصد دارد خرید واکسن خود را در مجموع به ۶۰۰ میلیون دوز افزایش دهد.

آقای اسپان به دلیل طرح خرید واکسن وزارتخانه خود، تحت فشار شدید رسانه‌ها و مخالفان داخل آلمان قرار گرفته است.

سوسیال دموکرات‌ها (SPD)، که شریک ارشد حزب دموکرات مسیحی (CDU) در دولت هستند، آقای Spahn را به دلیل ادعای عدم خرید دوزهای کافی واکسن Pfizer برای کشور، به ایجاد هرج و مرج متهم کردند.

CDU با عصبانیت به حمله SPD پاسخ داد و شریک ائتلاف خود را متهم کرد که در زمان بحران ملی به حالت مبارزات انتخاباتی روی آورده است.

رهبر CDU گفت: SPD از مسیر عقلانیت فاصله گرفته است. این کار فقط شک و تردید بیشتری را در طول مبارزه ما با بیماری همه گیر ایجاد می‌کند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x