۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان خبر داد:

آغاز پیش ثبت نام مدارس شاهد از خردادماه ۱۴۰۰

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار کرد: پیش ثبت نام مدارس شاهد در خردادماه سال جاری از طریق سامانه سجا و مطابق با جدول زمان بندی دوره های تحصیلی آغاز می شود.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت  با اعلام این خبر گفت: ثبت نام مدارس شاهد به صورت الکترونیکی از طریق سامانه سجا saja.medu.ir  انجام می شود و دانش آموزان بر اساس دوره تحصیلی و مطابق با جدول زمان بندی ارائه شده می توانند برای ورود به این مدارس ثبت نام کنند.

مودت گفت: پیش ثبت‌نام مدارس شاهد به صورت الکترونیکی در سراسر کشور به ترتیب برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد ماه  تا ۲۵ خرداد، برای دانش آموزان پایه هفتم دوره اول متوسطه از ۲۲خرداد ماه لغایت ۱۵ تیر ماه و‌ برای دانش آموزان پایه دهم، دوره دوم متوسطه از اول تیر شروع و تا ۲۵ تیر انجام می شود.

وی بیان کرد: در زمان پیش ثبت نام نیازی به حضور والدین در مدارس یا ادارات نیست و والدین باید حتما پس از پیش ثبت نام در سامانه؛ کد رهگیری دریافت کنند.

 وی با اشاره به اینکه پیش ثبت نام باید از طریق رایانه یا کافی نت صورت گیرد و با تلفن همراه انجام نشود، افزود: یک هفته پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام،  نتایج پذیرش به اطلاع والدین خواهد رسید. زمان پیش ثبت نام پایه های میانی نیز در هفته اول مردادماه است.

گفتنی است؛ ترکیب دانش آموزی مدارس شاهد متشکل از فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان بالای ۵۰ درصد است. همچنین دانش آموزان غیرشاهدی است که بر اساس امتیازات و اولویت های ذکر شده در سامانه سجا انتخاب می شوند، می توانند در این مدارس تحصیل کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x