۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان خبر داد:

آغاز مطالعات طراحی تونل کلوسه در شهرستان فریدونشهر

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: با انتخاب پیمانکار مطالعات طراحی تونل کلوسه از توابع پشتکوه شهرستان فریدونشهر آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،مهدی خضری طول این تونل را بالغ بر ۷۵۰ متر برآورد کرد و گفت: با انتخاب پیمانکار عملیات مطالعات طراحی این پروژه آغاز شده و نتایج آن تا ۵ ماه آینده تحویل خواهد شد.

وی بیان کرد: حذف گردنه خطرناک و برف گیر گردنه کلوسه و تسهیل در عبور ومرور اهالی منطقه  به ویژه در فصل زمستان از اهداف اصلی اجرای این طرح است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: یکی از مناطقی که در استان اصفهان هنوز از نعمت راه آسفالته محروم است منطقه پشتکوه فریدونشهر (پشندگان به سمت کلوسه و دورک ) است.

وی با بیان اینکه منطقه پشتکوه فریدونشهر یکی از نقاط برفگیر و صعب العبور استان اصفهان در فصل زمستان می باشد، اضافه کرد: گردنه کلوسه با ترانشه های دو طرفه یکی از مرتفع ترین نقاط کشور محسوب می شود که با بارش برف و کولاک  قبل از عملیات برفروبی توسط راهداران تردد برای مردم و دستگاه های امدادی بسیار سخت و در برخی اوقات غیرممکن می شود.

خضری با اشاره به مشکلات مردم روستاهای واقع در این منطقه در فصل زمستان خاطرنشان کرد: با احداث این تونل مشکلات مردم ساکن در این منطقه رفع شده و سرعت خدمت رسانی به مردم نیز به طرز چشم گیری افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین با تکمیل ادامه مسیر به روستای دورک و از آنجا به منطقه خویه و صالح کوتاه استان چهارمحال و بختیاری می توان از این جاده بعنوان یک راه پدافند غیرعامل جهت مواقع بحرانی و اضطراری استفاده کرد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان ابراز امیدواری کرد پس از تکمیل مطالعات و طراحی،  اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه تخصیص یابد تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x