۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
محمد سالاری خبر داد:

آغاز عملیات ساختمانی درگود پرخطر بلوار مرزداران

رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تعيبن تكليف گودهای پرخطر در اولويت كميسيون شهرسازی ومعماری شورا قرار دارد از آغاز عملیات ساختمانی و ایمن سازی گود پرخطر معروف به خلعتبری واقع در بلوار مرزداران پس از ۵ سال رهاشدگی، خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد سالاری با اشاره به سلسله بازدیدهای خود از گودهای پرخطر سطح شهر تهران، گفت: دیروز به همراه شهردار و مدیران منطقه ۲ و همراهی دوست عزیزم دکتر محمود صادقی که مدت ها است به واسطه شکایات مردمی از خطرات گود خلعتبری، دغدغه تعیین تکلیف این گود را داشتند، در محل ملک حاضر شدیم.

وی ادامه داد: عملیات ساختمانی این ملک از سال ۹۳ آغاز شده و گودبرداری به عمق ۳۵ متر صورت گرفته و سازه نگهبان نیز بصورت موقتی اجرا شده بود اما در سال ۹۴ عملیات ساختمانی متوقف و این گود رها شد، ضمن اینکه عمر مقاومت سازه نگهبان نیز در همان سال منقضی می شود.

سالاری افزود: مدت ها است که این گود در شرایط بسیار خطرناکی قرار دارد و موجب نگرانی شدید همسایگان شده است. باید گفت با ریزش گود، فاجعه بزرگی به بار خواهد آمد و جان و مال دستکم ۱۵۰ خانوار در معرض تهدید است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به شکایات و نامه نگاری های سازمان های مسئول در خصوص وجود شرایط اضطراری و لزوم رفع خطر هرچه سریعتر از این گود، بیان کرد: بازدید ما از محل با حضور همسایگان مجاور انجام و مقرر شد که عملیات ساختمانی حداقل در دوشیفت و با اکیپ کافی و براساس نقشه های مصوب و مبتنی بر برنامه زمان بندی آغاز شود و تداوم یابد.

وی ادامه داد: راستی آزمایی ایستایی جداره های گود، حداکثر ظرف مدت یک هفته توسط سازمان نظام مهندسی و مهندسین مشاور ذیصلاح از دیگر تصمیمات اتخاذ شده بود تا در صورت نیاز به مقاوم سازی جداره ها، مقاوم سازی با اولویت و با سرعت بیشتری توسط مالک به موازات انجام شود.

سالاری افزود: شهرداری منطقه ۲ ملزم شد، به فوریت موضوع بیمه ساختمان های مجاور، ساکنین و تردد کنندگان را پیگیری کند.

گود خیابان زرافشان پر می شود

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص بازدید خود از دیگر گود پرخطر واقع در خیابان زرافشان شهرک غرب گفت: این ملک به مساحت ۱۶۷۵ متر مربع در سال ۹۵ مجوز ساخت با کاربری تجاری – اداری گرفته و در همان سال نسبت به گود برداری به عمق ۳۵ متر اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه این گود در همان سال ۹۵ رها و پس از مدتی به شخص دیگری واگذار شده است و اکنون نیز عمر نیلینگ آن به اتمام رسیده و بشدت نیز خطرآفرین است که در جریان بازدید مقرر شدکه پس از طی مراحل قانونی، عملیات ساختمانی به منظور ایمن سازی گود آغاز شود و در صورت عدم تمکین مالک، در اسرع وقت، شهرداری راسا نسبت به مقاوم سازی و پرکردن گود به روش اصولی اقدام کند.

گود هتل “ال سو”  پس از ۸ سال تعیین تکلیف می شود

سالاری در ادامه با اشاره به گود دیگر واقع در منطقه ۲ موسوم به هتل ال سو بیان کرد: پروژه هتل ال سو واقع در بلوار یادگار امام،‌بلوار تیموری، بلوار صالحی، خیابان خسروان در سال ۹۱ با عرصه ای به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع و در ۳۲ طبقه (۲۴ طبقه روی زمین و ۸ طبقه زیر زمین) پروانه ساخت گرفته اما پس از گودبرداری پروژه متوقف شده است و موجبات شکایت همسایگان را فراهم کرده است.

وی افزود: در گفت و گویی که در جریان بازدید با مالک داشتیم، قرار شد مالک هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف گود اقدام کند، در غیر اینصورت شهرداری راسا نسبت به پر کردن گود به روش اصولی اقدام خواهد کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments