۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خبر داد:

آغاز سنجش سلامت ۱۲ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان از اواخر تیرماه

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی از آغاز سنجش سلامت 12 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان از اواخر تیرماه خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، ” شهریار فولادوند” با اعلام این خبر افزود: در طرح سنجش امسال ۱۵ پایگاه سنجش در قالب پایگاه های ثابت و سیار مناطق شهری و روستایی سطح استان را پوشش داده و پیش بینی می شود ۱۲ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان با مراجعه به این پایگاه های مورد ارزیابی و غربالگری قرار گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: با تمهیدات در نظر گرفته شده، امسال ۲ پایگاه سیار در شهرهای اراک و ساوه و نیز ۲ پایگاه مجازی در شهرستان های فراهان و دلیجان اقدام به ارزیابی و غربالگری نو آموزان بدو ورود به دبستان می نمایند.

فولادوند تصریح کرد: یک پایگاه تخصصی در شهر اراک نیز  به منظور انجام ارزیابی های تخصصی نوآموزان معرفی شده، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در پایگاه‌های اولیه سنجش ارزیابی‌های بینایی، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمانی حرکتی، اندازه‌گیری‌های توده بدنی، بیمارهای جلدی و نیاز به مراقبت ویژه مورد ارزیابی قرار می گیرند و نتایج آزمون های بعمل آمده در این بخش، طی سال تحصیلی در بهبود فرآیند یادگیری دانش آموز، مثمرثمر می باشد.

فولادوند اظهار داشت : اجرای صحیح ارزیابی ها و غربالگری ها توسط آزمایندگان و همچنین ثبت دقیق و کامل اطلاعات در سامانه سنجش جهت تعیین جایگاه مناسب آموزشی نوآموزان ضروری می باشد.

وی ضمن تأکید بر اطلاع رسانی و آگاهی والدین نسبت به ضرورت انجام سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان گفت: با انجام این طرح دانش آموزان شناسایی خواهند شد و با تشخیص وضعیت آن‌ها قادر به‌جای دهی مناسب دانش آموزان در مدارس عادی و استثنایی خواهیم بود  همچین در این طرح میزان شیوع اختلال جسمانی و روانی دانش آموزان بدو ورود به دبستان بررسی می‌شود و بر اساس یافته‌های این طرح شناسنامه سلامت الکترونیک تهیه و توصیه‌های بهداشتی اولیه ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با تأکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی از پیشگیری کرونا در پایگاه های سنجش گفت: طبق برنامه ریزی به عمل آمده، تلاش کردیم تا پایگاه‌های اولیه سهولت دسترسی برای والدین داشته باشند و دارای فضای مطلوب بهداشتی، اتاقی حداقل شش متر برای سنجش بینایی، اتاق ساکت و مجزا برای سنجش شنوایی، اتاق مجزا برای آزمون‌ها و اتاق انتظار باشد در اتاق انتظار والدین با رعایت پروتکل منتظر انجام سنجش فرزندانشان خواهند بود.

وی یادآور شد: طبق اعلام سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، امسال به دلیل شرایط کرونا این طرح از تیر ماه تا آخر شهریور برای نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام خواهد شد و بر اساس این دستور العمل سنجش نوآموزان پیش دبستانی از اول مهر انجام خواهد شد.

فولاوند تصریح کرد: از جمله مدارک لازم برای انجام سنجش، اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل‌شده، یک قطعه عکس ۳ در ۴ و پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار ریال است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: کلیه عوامل اجرایی پایگاه های سنجش استان پس از گذراندن دوره های آموزشی علمی و عملی، فعالیت خود را آغاز می نمایند و در طول فعالیت پایگاه های سنجش نیز نحوه عملکرد آنها توسط ناظران تعیین شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x