۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

آغاز ثبت‌نام کنکور ۹۹ از ساعت ۱۶ امروز

سامانه ثبت‌نام اینترنتی کنکور ۱۳۹۹ از ساعت ۱۶ امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه فعال خواهد شد و داوطلبان باید برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌ سراسری سال ۱۳۹۹ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌‌نور، مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی‌از امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه‌ ۱۳۹۸ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به‌نشانی www.sanjesh.org آغاز می‌شود و در روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸ پایان می‌پذیرد.

دفترچه راهنما به‌همراه اطلاعیه تکمیلی ثبت‌نام در آزمون همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود؛ آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در تاریخ‌ ۱۲ و ۱۳ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

در سال ۱۳۹۹ همانند سال ۱۳۹۸، ثبت‌نام و گزینش رشته‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری به‌صورت مجزا از پذیرش با آزمون، انجام می‌شود.

ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در دانشگاه برای تمام زیرنظام‌ها ازجمله دانشگاه آزاد اسلامی‌بر اساس برنامه زمانی هماهنگ، هم‌زمان با‌هم انجام خواهد شد.

لازم به توضیح است دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته برای رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفاً با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود برای اطلاع داوطلبان در روز سه‌شنبه مورخ ۸ بهمن در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر شده است.

ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی فوق منحصراً به صورت اینترنتی از روز سه‌شنبه مورخ ۲۰ اسفند ۹۸ آغاز و در روز دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹ پایان می‌پذیرد.

داوطلبانی که تمایل به شرکت در پذیرش این رشته‌ها را دارند می‌توانند در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۸ با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و مطالعه رشته‌های مورد نظر نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در پذیرش سراسری سال ۱۳۹۹ اقدام کنند، ضمناً داوطلبانی که صرفاً تمایل به پذیرش در رشته‌های صرفاً با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) را دارند نیازی به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ نخواهند داشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments