۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

آغاز به کار ۳۰۰ دفتر خدمات سلامت در کشور تا پایان سال جاری

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از آغاز به کار 300 دفتر خدمات سلامت تا پایان سال 98 در کشور خبر داد.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد جنیدی جعفری از آغاز به کار ۳۰۰ دفتر خدمات سلامت تا پایان سال ۹۸ در کشور خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر ۸۰ دفتر خدمات سلامت در سطح کشور داریم. در سال گذشته آزمون توسعه دفاتر را برگزار کردیم و مصاحبه‌ها انجام شد و برخی دانشگاه‌ها در حال صدور احکام فعالیت این دفاتر هستند و تا آخر سال تعداد این دفاتر به نزدیک ۳۰۰ دفتر خواهد رسید.

وی افزود: در نشست هم اندیشی مدیران سلامت محیط و کار ۶۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور که بعضا روسای گروه‌ها هم همراهشان بودند و در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، در خصوص مطالب حوزه بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای و طب کار بحث و تبادل نظر انجام شد. در این جلسه به صورت هم اندیشی در ۸ گروه تخصصی بحث‌های لازم صورت گرفت و نتیجه بحث هریک از آنان در سالن همایش به صورت عمومی‌ارائه شد.

رئیس مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت بیان داشت: مباحث در ۸ گروه بر اساس قطب‌های دانشگاهی شامل موضوعاتِ دفاتر خدمات سلامت و توسعه آنها در کشور، برون سپاری خدمات بهداشت حرفه ای برای کارگاه‌های کوچک و معاینات شغلی، کنترل طغیان‌ها و بیماری‌های منتسب به آب و غذا ، بحث‌های اجرایی کردن آئین نامه و قانون دخانیات بود. جمع‌بندی این مباحث برنامه‌های آینده مرکز سلامت محیط و کار را تبیین خواهد کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments