Wednesday 19 February 2020 | چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
بازدید: 132
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

آغاز اجرای پایلوت طرح مراقبت‌های اجتماعی جامع

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اجرای آزمایشی طرح مراقبت‌های اجتماعی جامع(ماج) خبر داد و گفت در این طرح خدمات اجتماعی در یک بسته تجمیع و به مردم ارائه می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حبیب‌الله مسعودی‌ فرید با بیان اینکه طرح مراقبت‌های اجتماعی جامع (ماج) در راستای اجرایی شدن سند ملی سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور طراحی شده است، اظهار کرد: از آنجا که مسئولیت ارتقای شاخص‌های سلامت اجتماعی بر عهده سازمان بهزیستی قرار دارد، طرح مراقبت‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد که این طرح هم‌اکنون به صورت پایلوت در اسلامشهر استان تهران در حال اجراست.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی با تأکید بر اینکه در طرح «ماج»، وزارت کشور نیز با سازمان بهزیستی مشارکت دارد، گفت: با تصویب شورای اجتماعی کشور مقرر شد، این طرح پس از ارزیابی اقدامات انجام‌‌شده در مرحله پایلوت، در سال آینده در ۳۴ منطقه اجرا شود.

وی تصریح کرد: اعتقاد داریم اگر نحوه خدمات اجتماعی تجمیع شود و خدمات موردنیاز در یک بسته خدمات اجتماعی تجمیع شود، بهتر است چون در گذشته خدمات اجتماعی به صورت گسسته به جامعه هدف ارائه می‌شد که مشکلاتی در زمینه‌های مختلف از جمله افزایش قیمت تمام‌شده خدمات ایجاد می‌کرد اما با توجه به وضع اقتصادی جامعه برای ارائه خدمات بهتر تصمیم گرفته شد که خدمات اجتماعی تجمیع شوند تا سازمان بهزیستی خدمات را بهتر و موفق‌‌تر به جامعه هدف خود ارائه کند.

مسعودی‌ فرید ادامه داد: تلاش ما این است که از دهک‌های پایین جامعه حمایت بیشتری داشته باشیم و این باید جزو دستور کار مسئولان قرار بگیرد. مردم در این طرح به جای مراجعه به مراکز مختلف، به یک مرکز تحت عنوان مرکز خدمات اجتماعی «ماج» مراجعه می‌کنند و در این مرکز هم مددکار و روانشناس حضور دارد و برای افرادی که به آن مراجعه می‌کنند، پرونده تشکیل می‌شود.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح، مردم از طریق مراکز بهداشت، اورژانس اجتماعی، مدارس و خود معرف تحت پوشش سه بسته خدماتی آموزش سبک زندگی، خدمات چهره به چهره از طریق فرایند غربالگری و اقدام جامعه در دو سطح خانه مشارکت و شورای فرمانداری قرار می‌گیرند و در نهایت، هر خانواده در این طرح دارای شناسنامه اجتماعی می‌شود که از طریق پیگیری‌های مددکاری در تداوم خدمت قرار خواهند گرفت.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of