۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

آغاز اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی جهت مبارزه با کرونا استان قم

طي مراسمي با حضور استاندار قم اجراي طرح محله محور مبارزه با كرونا در مزين به نام سردار شهيد حاج قاسم سليماني، در استان قم آغاز شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بهرام سرمست استاندار قم در این مراسم طی سخنانی ضمن تسلیت شهادت شهید محسن فخری زاده اظهار کرد: طرح محله محور مبارزه با کرونا که مزین به نام شهید حاج قاسم سلیمانی می باشد، بخشی از طرح جامع مدیریت تجمع ها و ترددها در راستای کنترل شیوع کرونا در کشور و استان قم می باشد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته های اجرایی و کارشناسی این طرح در استان قم افزود: این طرح با مشارکت سپاه علی ابن ابیطالب، بسیج و دانشگاه علوم پزشکی ، شهرداری ، هلال احمر و سایر نیروی های مردمی و با ریاست فرماندار قم اجرایی خواهد شد.

سرمست در ادامه توفیقات بدست آمده در زمینه ی مقابله با کرونا در قم را نتیجه ی همکاری مردم، تعامل نهادها و بکارگیری همه ی امکانات استان دانست و گفت: ‌همه ی دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد بحران و مراجع ، بزرگان و حوزه های علمیه مدیریت استان قم را در نیل به این هدف حمایت کرده اند.

استاندار قم بهره گیری از ظرفیت خیرین و نهادهای مردمی را در دستور کار مسئولان طی حدود ۹ ماه گذشته از آغاز بحران کرونا دانست و افزود: در زمینه ی اطلاع رسانی به مردم نیز صدا و سیما و سایر مطبوعات و رسانه های جمعی،و فعالان فضای مجازی نقش موثری ایفا کرده اند.

وی با بیان اینکه استان قم در بسیاری از طرح های مردم محور پیشگام بوده است خاطرنشان کرد: در زمینه ی طرح محله محور، از همان ابتدای شیوع کرونا در قم نیروهای مردمی بسیج و هلال احمر نقش موثری در زمینه ی طرح مواسات و ارائه ی خدمات بهداشتی ایفا کردند.

مقام عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به رونمایی از این طرح در قم، مسئولیت متولیان اجرای آن را در راستای ارائه ی آموزش های پیشگیرانه و آگاهی بخشی به مردم دانست و گفت: امیدواریم با هم افزایی مسئولان استان و و مشارکت سپاه علی ابن ابیطالب بتوانیم شاهد توفیق در کاهش شیوع کرونا در سطح استان قم باشیم.

سرمست خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی مکلف به در اختیار قرار دادن همه ی امکانات لازم برای اجرای این طرح خواهند بود .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x