۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
نماینده وزارت صمت در اصناف کشور اعلام کرد:

آسیب کرونا به ۶۰ درصد صنوف کشور

عضو هیات رئیسه اتاق های اصناف ایران و تهران با یادآوری آسیب 60 درصدی کرونا به کلیه صنوف کشور از پیگیری جدی برای استفاده از تبصره ماده 100 مالیات برای ارائه تسهیلات مالیاتی به صنوف خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد سلامتی خبرگزاری سلامت به نقل از شاتا، ابراهیم درستی در خصوص تسهیلاتی که مقرر شده سازمان مالیاتی کشور برای صنوف آسیب دیده از شیوع کرونا فراهم کند، گفت: در جلسات متوالی موضوع پیگیری و به دنبال توافق با سازمان امور مالیاتی کشور هستیم.

وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که می‌توان از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کرد، زیرا این تبصره یک توافقی است که بین مودی مالیاتی و اصناف شکل گرفته و دیگر مودی برای صنف، مالیات علی‌الراس تعیین نمی‌کند و این توافق و تسهیلاتی که در بحث مالیات قرار است انجام شود، طی چند روز آینده نهایی خواهد شد.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران اضافه کرد: امروز بحثی که درباره مالیات برای صنوف مطرح است مربوط به درآمدهای سال ۹۸ است، اما باید یادآور باشیم که یک ماه پایانی سال برای بسیاری از صنوف درآمدی معادل شش ماه یا کل سال دارد که متاسفانه آن را امسال از دست دادند.

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که توافقی صورت بگیرد و با استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ هم اصناف و جامعه صنفی راحت به کار خود بپردازد و هم اینکه دارایی بتواند پول و مالیات خود را وصول کند و دیگر دغدغه‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد.

درستی با اشاره به ارائه تسهیلات در قالب وام به صنوف مختلف گفت: تاکنون حدود ۲۰ درصد از کل اصناف برای دریافت تسهیلات ثبت نام کردند که حدود ۱۲ درصد از این اصناف تسهیلات در قالب وام‌های ۱۲ الی ۱۶ میلیون تومانی دریافت کرده اند.

درستی گفت: دولت شرایط ویژه ای را پشت سر می‌گذارد به همین دلیل همه ما باید کمک کنیم تا این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم و مانند زمان هشت سال دفاع مقدس همسو باشیم تا دست در دست یکدیگر از این مشکلات عبور کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments