۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اگر تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی مجاز نیست وزارت بهداشت ورود کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: انجام تست های تشخیص کرونا درآزمایشگاه های خصوصی غیرقانونی نیست اما اگر وزارت بهداشت این کار را خلاف قوانین می داند باید با نظارت دقیق با تخلفات احتمالی برخورد کند.

دکتر همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ ادامه داد: می دانم که خیلی از آزماشگاه های خصوصی تست کرونا می گیرند، اگر این کار غیرقانونی است چرا بیمه هزینه های آن را تقبل می کند یا اگر کیت های تست معتبر نیست چرا وزارت بهداشت جلوی این آزمایش ها را نمی گیرد و از این موضوع گلایه می کند که چرا آزمایشگاه های های خصوصی از مردم تست کرونا می گیرند و به نظرم این موضوع دچار دوگانگی است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فروش دارویی مجوز داشته باشد داروخانه قادر به فروش آن است در غیر این صورت سازمان غذا و دارو با آن برخورد می کند. در مورد آزمایشگاه ها هم همین موضوع صدق می کند یعنی بازرس هایی وجود دارد که بتوانند بر کار آنها نظارت داشته باشند.

سامه یح نجف آبادی در پاسخ به این سوال که آیا این انجام تست های کرونا در آزمایشگاه ها را ضعف نظارت وزارت بهداشت و درمان بر حوزه آزمایشگاه ها می دانید؛ تاکید کرد: من نمی توانم ضعفی در نظارت وزارت بهداشت ببینم، سختگیرترین ارگان نظارتی در مراکز دولتی به نظرم وزارت به بهداشت است که هیچ قصور، رفاقت و دوستی در حوزه نظارت آن، وارد نمی شود و کارشان را به درستی انجام می دهند.

اگر تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی مجاز نیست وزارت بهداشت ورود کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت هیچ کوتاهی‌ای در انجام وظایف محوله نمی کند و تمام وظایفی که به آنها محول شده را بدون کم و کاست انجام می دهند.

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط وزارت بهداشت باید بر تخلفات احتمالی آزمایشگاه ها نظارت کند یا ارگانی بالاتر، اظهار کرد: ارگان نظارتی خود وزارت بهداشت است و اگر با تخلفی در آزمایشگاه ها روبرو می شود باید خیلی جدی با آن برخورد داشته باشد. تعداد آزمایشگاه هایی که این نوع تست را انجام می دهند بسیار محدود و قابل شناسایی هستند.

سامه یح نجف آبادی اضافه کرد: به نظرم انجام تست تشخیص کرونا در آزمایشگاه های خصوصی غیرقانونی نیست، اما اگر از نظر وزارت بهداشت نباید این تست ها به هر دلیلی انجام شوند، باید ورود و با آن بر اساس قوانین برخورد کند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments