۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

آخرین وضع لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» از زبان ابتکار

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده آخرین وضع لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را اعلام کرد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، معصومه ابتکار اظهار کرد: لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت هم‌اکنون برای بررسی در کمیسیون لوایح دولت قرار دارد. لایحه مذکور در نوبت بررسی است و از آنجا که تعداد لوایح در دولت زیاد است به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که احتمال دارد لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت تا پایان سال در دولت تصویب شود، گفت: امیدواریم این اتفاق بیفتد.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: لایحه مربوط به کودک‌همسری که از سوی دولت تهیه شده است هفته گذشته در کمیسیون لوایح دولت به تصویب رسید.

چندی پیش مشاور حقوقی معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده درباره لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: لایحه‌ای که در ۵۳ ماده به قوه قضاییه ارسال شده بود در شهریورماه امسال از سوی قوه قضاییه به دولت ارسال شد و این لایحه اکنون ۷۷ ماده دارد.

مشاور حقوقی معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: برای به سرانجام رساندن لایحه با سه گروه لایحه تأمین امنیت زنان را به حد مطلوب رساندیم و بعد تقدیم قوه قضاییه کردیم و ۶ ماه در معاونت حقوقی قوه قضاییه با ۱۸ قاضی این لایحه نهایی شد.

وی با بیان اینکه هدف از پیگیری این لایحه تحکیم بنیان خانواده است، گفت: سیاست معاونت زنان این است که لایحه تامین امنیت زنان را که بعد از مدت‌ها از قوه قضاییه به دولت وارد شده است، اصلاح کند تا ساختار لایحه با ادبیات حقوقی شکل گیرد.

سال ۹۰ پس از اینکه مقام معظم رهبری بر ضرورت تأمین امنیت زنان و پیشگیری از ظلم به زنان در خانواده تأکید کردند مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در دولت دهم لایحه‌ای را با عنوان لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت تدوین کرد. این لایحه ابتدا در ۵ فصل و ۹۲ ماده تدوین شد اما بعد از ۶ بار ویرایش در آذر سال ۹۱ به ۵ فصل و ۸۱ ماده تغییر پیدا کرد. تغییرات این لایحه همچنان ادامه داشت تا اینکه لایحه مربوط به امنیت زنان بعد از ۳ سال بازنویسی سال ۹۴ و در دولت یازدهم به ۵ فصل و ۵۱ ماده تغییر یافت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x