۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸

آخرین وضعیت شیوع کرونا در آمریکای لاتین

شمار قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل و مکزیک تا حدودی کاهش یافت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،وزارت بهداشت برزیل در آخرین گزارش خود اعلام کرد: شمار قربانیان ویروس کرونا با مرگ ۲۰۲ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۶۰۱ هزار و ۲۱۳ نفر رسیده است.

آمار مبتلایان نیز با ثبت ۶ هزار و ۹۱۸ مورد جدید در یک روز گذشته به ۲۱ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۷۳۸ نفر افزایش یافت.

– مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز از فوت ۱۴۱ بیمار دیگر طی یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مجموع قربانیان کرونا در این کشور به ۲۸۲ هزار و ۲۲۷ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا در این کشور نیز با شناسایی ۲ هزار و ۷ مورد جدید طی این مدت به ۳ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۲۳۵ نفر افزایش یافت. شمار بهبودیافتگان نیز به ۳ میلیون و ۸۸ هزار و ۵۵ نفر رسید.

مکزیک با بیش از ۱۲۶ میلیون جمعیت پانزدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

ـ آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد ۱۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۱۱۵ هزار و ۴۹۱ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۴۱۶ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۵ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۲۷۵ نفر افزایش یافت.

شمار بهبودیافتگان در آرژانتین نیز به ۵ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۶۹۲ نفر افزایش یافت. آرژانتین با بیش از ۴۵ میلیون جمعیت نهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا نیز اعلام کرد که با فوت ۳۲ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا شمار کل جان باختگان به ۱۲۶ هزار و ۶۵۵ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در کلمبیا با شناسایی ۱۵۱۸ مورد جدید به ۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۳۲۵ نفر رسید.

آمار بهبودیافتگان نیز به ۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۶۸ نفر افزایش یافت.

کلمبیا با حدود ۵۰ میلیون جمعیت، یازدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– پرو

وزارت بهداشت پرو نیز اعلام کرد که با فوت ۱۸ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا شمار کل جان باختگان به ۱۹۹ هزار و ۷۰۳ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در پرو با شناسایی ۱۲۱ مورد جدید به ۲ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۶۷۶ نفر رسید.

آمار بهبودیافتگان نیز به ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۸۹۳ نفر افزایش یافت.

– گواتمالا

 طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ بیمار کرونایی جان خود را از دست داده و ۲۸۵ تن نیز به این بیماری مبتلا شدند.

شمار قربانیان کرونا در گواتمالا به ۱۴ هزار و ۶۶ نفر و شمار کل مبتلایان نیز به ۵۷۹ هزار و ۷۷۴ تن رسید. همچنین ۵۴۸ هزار و ۲۵۳ بیمار دیگر بهبود یافته‌اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments