۰۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور جمعه اول فروردین

در محورهای شمالی - تردد روان در محورهای چالوس ، هراز ، فیروزکوه ، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت‌وبرگشت) برقرار است، اما آزادراه چالوس - مرزن‌آباد و بالعکس تا اطلاع بعدی مسدود می‌باشد

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، بر‌ اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از مرکز مدیریت راه‌های کشور در شبانه‌روز گذشته، ۲ هزار و ۳۴۱ تردد در محورهای برون‌شهری کشور به ثبت رسیده که نسبت به‌روز قبل ۱۷,۲ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش آزاد‌راه‌های کرج-قزوین با ۷۷ هزار و ۵۲۶، کرج-تهران با ۶۲ هزار و ۵۶۲ و قزوین-کرج با ۵۷ هزار و ۳۸۳ بیشترین تردد ثبت‌شده خودرو را به خود اختصاص داده‌اند.

با توجه به شیوع بیماری واگیر کرونا در سطح کشور و سرایت آن به اکثر استان‌ها و از طرفی همراهی هم‌وطنان عزیز با توصیه‌های مسئولین وزارت بهداشت مبنی بر پرهیز از هرگونه سفر و تردد بین‌شهری و ماندن در منزل و درنتیجه عادی بودن شرایط ترافیکی محورها فعلاً تا اطلاع ثانوی هیچ محدودیت و ممنوعیت ترافیکی در ایام نوروز ۹۹ به‌استثناء محمولات ترافیکی اجرا نمی‌گردد.

در ضمن بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا،  مبادی ورودی و خروجی شهرها، فرودگاه‌ها ، ایستگاه‌های راه‌آهن و پایانه‌ها کنترل می‌شود و در صورت مشاهده علائم اولیه از تردد شما جلوگیری خواهد شد .

البته تردد محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند در تمامی‌راه‌های اصلی برون‌شهری از ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۹۸/۱۲/۲۸ تا ساعت ۷ صبح روز سه‌شنبه تاریخ ۹۹/۰۱/۰۵ ممنوع است. همچنین مجوز تردد برای محمولات ترافیکی دارای ضرورت ملی در تاریخ‌های ۵، ۶ ،۹ و ۹۹/۰۱/۱۰ با هماهنگی پلیس صادر خواهد شد.

بنا بر اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور تحت تأثیر مداخلات جوی محورهای رامیان–اولنگ – شاهرود، شمشک – دیزین،شهداد – نهبندان، سی سخت – پادنا، وازک – بلده، گنجنامه – تویسرکان، پونل – خلخال، سروآباد – پاوه، خرم آباد -پلدختر، آزادراه چالوس-مرزن‌آباد، فرعی نور-آب پری، خلخال – اسالم، پل زال- اندیمشک، روانسر – کامیاران، جوانرود – پلنگانه ، واقع در استان کرمانشاه، ثلاث – بزمیرآباد-سرپل ذهاب، جم-ریز، واقع دراستان بوشهر، ثلاث – زمکان، ثلاث – کوزران، ثلاث – مله کرمینه – سرپل ذهاب، قدیم باغچه – مشهد به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می‌باشند.

همچنین محدودیت تردد با تغییر مسیر  در برخی محورها به این شرح است:

آزادراه چالوس – مرزن‌آباد و بالعکس مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم چالوس – مرزن‌آباد انجام می‌گردد.

محور قدیم پل زال – اندیمشک مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه پل زال – اندیمشک انجام می‌گردد.

محور قدیم باغچه – مشهد مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه باغچه – مشهد انجام می‌گردد.

در محورهای شمالی – تردد روان در محورهای چالوس ، هراز ، فیروزکوه ، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت (رفت‌وبرگشت) برقرار است، اما آزادراه چالوس – مرزن‌آباد و بالعکس تا اطلاع بعدی مسدود‌ می‌باشد.

ضمناً محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی می‌باشند و بارش باران را در برخی از محورهای استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی را شاهد هستیم.

شایان‌ذکر است اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صورت گرفته است که هم‌وطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments