۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

آخرین آمار کرونا در کشورهای آمریکای لاتین

شیب صعودی ابتلا و مرگ در کشورهای آمریکای لاتین همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی، وزارت بهداشت آرژانتین، با مرگ ۲۰۶ بیمار کرونایی دیگر در شبانه روز گذشته، شمار قربانیان ویروس کووید-۱۹ در این کشور به ۱۵ هزار و ۷۴۹ نفر رسید.

همچنین با شناسایی ۸ هزار و ۸۴۱ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در آرژانتین به ۷۱۱ هزار و ۳۲۵ نفر افزایش یافت. شمار بهبودیافتگان نیز ۵۶۵ هزار و ۹۳۵ نفر اعلام شد.

– کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کووید-۱۹ طی یک روز اخیر با افزایش ۱۹۲ نفری به ۲۵ هزار و ۴۸۸ تن رسیده است.

بر این اساس، شمار مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۷ هزار و ۱۸ مورد دیگر در یک روز گذشته به ۸۱۳ هزار و ۵۶ نفر افزایش یافت. از سوی دیگر در مجموع ۷۱۱ هزار و ۴۷۲ بیمار کرونایی در این کشور بهبود یافته‌اند.

نخستین مورد ابتلا به کرونا در کلمبیا ۶ مارس شناسایی و اولین مورد مرگ نیز ۲۲ مارس ثبت شد.

– مکزیک

براساس آمار وزارت بهداشت مکزیک، مجموع قربانیان ویروس کرونا در این کشور با ثبت ۱۸۷ مورد جدید مرگ ناشی از این بیماری در یک روز گذشته به ۷۶ هزار و ۴۳۰ نفر رسید.

همچنین تعداد کل بیماران کرونایی در مکزیک نیز با شناسایی ۳ هزار و ۸۸۶ مورد جدید آلوده به این بیماری به ۷۳۰ هزار و ۳۱۷ نفر افزایش یافت.

تاکنون ۵۲۳ هزار و ۸۳۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در مکزیک سلامت خود را باز یافته‌اند.

آمار قربانیان روزانه کرونا در مکزیک برای نخستین بار در ۲۷ مه از ۵۰۰ نفر گذشت. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس مشاهده شد.

– پرو

به گزارش وزارت بهداشت پرو، شمار قربانیان ویروس جدید کرونا در این کشور با فوت ۱۲۰ تن دیگر طی شبانه روز گذشته، به ۳۲ هزار و ۲۶۲ نفر افزایش یافته است.

بر این اساس، با شناسایی ۵ هزار و ۱۶۰ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا نیز در این کشور به ۸۰۵ هزار و ۳۰۲ تن رسید. این وزارتخانه شمار بهبودیافتگان را نیز ۶۴۴ هزار و ۴۹۰ نفر اعلام کرد.

اولین مورد ابتلا به کرونا در پرو ۶ مارس شناسایی شد و اولین مرگ ناشی از این بیماری نیز در تاریخ ۲۰ مارس ثبت شد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments