۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰

آخرین آمار کرونا در کشورهای آمریکای لاتین

شمار قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله آرژانتین، برزیل٬ مکزیک٬ کلمبیا و پرو همچنان رو به افزایش است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی ،وزارت بهداشت برزیل امروز طی گزارشی اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با مرگ ۲۶۳ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵۷ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده‌است.

تعداد مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۱۵ هزار و ۷۲۶ مورد جدید طی این مدت به ۵ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۸۵۴ نفر افزایش یافت.

شمار بهبودیافتگان کرونا نیز در برزیل به ۴ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۹۳۰ نفر رسیده‌است. ایالت سائو پائولوی برزیل با یک میلیون و ۹۲ هزار و ۸۴۳ مورد ابتلا و ۳۸ هزار و ۷۵۳ مورد فوتی بیشترین آسیب را از کووید-۱۹ در میان ایالات این کشور دیده‌است.

ـ آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد: ۴۰۶ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۲۹ هزار و ۳۰۱ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۱۱ هزار و ۷۱۲ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به یک میلیون و ۱۰۲ هزار و ۳۰۱ نفر افزایش یافت.

آرژانتین به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هفتم جهان قرار دارد. همچنین شمار بهبود یافتگان در آرژانتین ۹۰۹ هزار و ۵۸۶ نفر اعلام شده‌است.

– مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز از فوت ۲۴۷ نفر دیگر طی یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به ۸۹ هزار و ۱۷۱ نفر رسیده‌است.

شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی ۴ هزار و ۱۶۶ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۸۹۵ هزار و ۳۲۶ نفر افزایش یافت. همچنین ۶۵۵ هزار و ۱۱۸ بیمار نیز بهبود یافتند.

مکزیک با بیش از ۱۲۶ میلیون جمعیت نهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌رود. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس به ثبت رسید.

– کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کووید-۱۹ طی یک روز گذشته با مرگ ۱۹۴ نفر دیگر به مرز ۳۰ هزار و ۳۴۸ تن رسید.

شمار مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی ۹ هزار و ۱۶۷ مورد جدید در یک روز گذشته به یک میلیون و ۲۵ هزار و ۵۲ نفر افزایش یافت. شمار بهبود یافتگان هم به ۹۲۴ هزار و ۴۴ تن رسیده است.

نخستین مورد ابتلا به کرونا در کلمبیا ۶ مارس شناسایی و اولین مورد مرگ نیز ۲۲ مارس ثبت شد. کلمبیا به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هشتم جهان قرار دارد.

– پرو

به گزارش وزارت بهداشت پرو، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با فوت ۴۸ تن دیگر طی شبانه‌روز گذشته، به ۳۴ هزار و ۱۹۷ نفر افزایش یافته است.

با شناسایی ۴۹۲ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا نیز در این کشور به ۸۹۰ هزار و ۵۷۴ تن رسید. این وزارت‌خانه شمار بهبودیافتگان را ۸۱۰ هزار و ۹۹۵ نفر اعلام کرد.

اولین مورد ابتلا به کرونا در پرو ۶ مارس شناسایی شد و اولین مرگ ناشی از این بیماری نیز در ۲۰ مارس ثبت شد. پرو به لحاظ شمار قربانیان کرونا در جایگاه دهم جهان قرار دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x