۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

آخرین آمار کرونا در برزیل،مکزیک و هند

طی شبانه روز گذشته در برزیل 1163 نفر، در مکزیک 736 و در هندوستان 671 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد: شمار قربانیان ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در کشور با مرگ ۱۱۶۳ تن دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۷۷ هزار و ۸۵۱ نفر رسید.

بر این اساس، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور نیز با شناسایی ۳۴ هزار و ۱۷۷ مورد جدید به ۲ میلیون و ۴۶ هزار و ۳۲۸ نفر افزایش یافته است.

ایالت سائوپائولو به عنوان مرکز تجاری برزیل که حدود ۴۶ میلیون نفر جمعیت دارد، بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده است. ۴۰۷ هزار و ۴۱۵ نفر در این ایالت به کرونا مبتلا شده و ۱۹ هزار و ۳۷۷ تن نیز بر اثر این ویروس جان باخته‌اند.

تاکنون یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۳۶ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. برزیل با بیش از ۲۱۱ میلیون نفر جمعیت، به کانون شیوع کرونا در آمریکای لاتین تبدیل شده است.

– مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز از افزایش ۷۳۶ مورد جدید مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در طول یک روز گذشته خبر داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به ۳۸ هزار و ۳۱۰ نفر رسیده است.

همچنین با ابتلای ۷ هزار و ۲۵۷ تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به ۳۳۱ هزار و ۲۹۸ نفر افزایش یافته است.

تاکنون ۲۰۸ هزار و ۴۳۶ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته‌اند.

اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس به ثبت رسید.

– هند

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت هند، طی شبانه روز گذشته با شناسایی ۳۴ هزار و ۸۸۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار مبتلایان در این کشور به یک میلیون و ۳۸ هزار و ۷۱۶ نفر افزایش یافته است.

همچنین با فوت ۶۷۱ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد قربانیان کووید-۱۹ در هند به ۲۶ هزار و ۲۷۳ تن رسید. از سوی دیگر تاکنون ۶۵۳ هزار و ۷۵۱ بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند.

بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، هند از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه سوم جهان قرار دارد.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments