۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷

آخرین آمار کرونا در آمریکای لاتین

کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله مکزیک و کلمبیا همچنان قربانی می‌گیرد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،وزارت بهداشت مکزیک با انتشار بیانیه‌ای از فوت ۵۳ بیمار دیگر طی یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مجموع قربانیان کرونا در این کشور به ۲۹۳ هزار و ۹۵۰ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا در این کشور نیز با شناسایی ۷۲۴ مورد جدید طی این مدت به ۳ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۵۶۶ نفر افزایش یافت. شمار بهبودیافتگان نیز به ۳ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۹۴۷ نفر رسید.

مکزیک با بیش از ۱۲۶ میلیون جمعیت پانزدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا نیز اعلام کرد که با فوت ۳۶ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا شمار کل جان باختگان به ۱۲۸ هزار و ۴۷۳ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در کلمبیا با شناسایی ۱۹۷۵ مورد جدید به ۵ میلیون و ۶۷ هزار و ۳۴۸ نفر افزایش یافت.

آمار بهبودیافتگان نیز به ۴ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۴۸۴ نفر افزایش یافت.

کلمبیا با حدود ۵۰ میلیون جمعیت، دوازدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

ـ آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد ۲۵ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۱۱۶ هزار و ۵۵۵۴۲۹ نفر رسید. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۱۹۶۸ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۵ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۴۱۶ نفر رسید.

شمار بهبودیافتگان در آرژانتین نیز به ۵ میلیون و ۱۹۲ هزار و ۴۰۴ نفر افزایش یافت. آرژانتین با بیش از ۴۵ میلیون جمعیت دهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– پرو

وزارت بهداشت پرو اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار کرونایی در این کشور جان خود را از دست داده و ۴۴۳ تن نیز به این بیماری مبتلا شدند.

شمار قربانیان کرونا در پرو به ۲۰۱ هزار و ۱۴۴ نفر و شمار کل مبتلایان نیز به ۲ میلیون و ۲۳۴ و ۹۷۰ تن رسید. همچنین ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۶۳۱ بیمار کرونایی نیز در این کشور بهبود یافته‌اند.

– شیلی

وزارت بهداشت شیلی در آخرین گزارش خود اعلام کرد ۳۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۳۸ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۱۹۶۰ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به یک میلیون و ۷۶۱ هزار و ۳۶۵ نفر افزایش یافت. آمار بهبودیافتگان نیز به یک میلیون و ۷۰۴ هزار و ۲۱۰ نفر رسید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments