۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸

آخرین آمار کرونا در آمریکای لاتین

کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله مکزیک و برزیل همچنان قربانی می‌گیرد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،وزارت بهداشت برزیل در آخرین گزارش خود اعلام کرد: شمار قربانیان ویروس کرونا با فوت ۱۷۰ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۶۱۵ هزار و ۵۷۰ نفر رسیده است.

آمار مبتلایان نیز با ثبت ۸ هزار و ۸۳۸ مورد جدید در یک روز گذشته به ۲۲ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۴۰۹ نفر افزایش یافت. شمار بهبودیافتگان نیز به ۲۲ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۲۴۷ نفر رسید.

-مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک با انتشار بیانیه‌ای از فوت ۲۵۱ بیمار دیگر طی یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مجموع قربانیان کرونا در این کشور به ۲۹۵ هزار و ۱۵۴ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا در این کشور نیز با شناسایی ۲ هزار و ۸۴۱ مورد جدید طی این مدت به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۲۹۳ نفر افزایش یافت. شمار بهبودیافتگان نیز به ۳ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

مکزیک با بیش از ۱۲۶ میلیون جمعیت پانزدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– کلمبیا

وزارت بهداشت کلمبیا نیز اعلام کرد که با فوت ۴۸ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا شمار کل جان باختگان به ۱۲۸ هزار و ۷۳۳ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در کلمبیا با شناسایی ۲۶۰۹ مورد جدید به ۵ میلیون و ۷۸ هزار و ۹۸۷ نفر افزایش یافت.

آمار بهبودیافتگان نیز به ۴ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۶۱۹ نفر افزایش یافت.

کلمبیا با حدود ۵۰ میلیون جمعیت، سیزدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

ـ آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد ۴ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۱۱۶ هزار و ۶۴۳ نفر رسید. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۱۶۹۰ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۵ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۳۸۲ نفر رسید.

شمار بهبودیافتگان در آرژانتین نیز به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۱۴۱ نفر افزایش یافت. آرژانتین با بیش از ۴۵ میلیون جمعیت دهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– پرو

وزارت بهداشت پرو اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ بیمار کرونایی در این کشور جان خود را از دست داده و ۳۷۵ تن نیز به این بیماری مبتلا شدند.

شمار قربانیان کرونا در پرو به ۲۰۱ هزار و ۳۶۰ نفر و شمار کل مبتلایان نیز به ۲ میلیون و ۲۴۲ و ۶۴۶ تن رسید. همچنین ۲ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۵۲۳ بیمار کرونایی نیز در این کشور بهبود یافته‌اند.

– شیلی

وزارت بهداشت شیلی در آخرین گزارش خود اعلام کرد ۲۶ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۳۸ هزار و ۴۶۵ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۲۰۶۰ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به یک میلیون و ۷۷۰ هزار و ۶۲۰ نفر افزایش یافت. آمار بهبودیافتگان نیز به یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۵۵۶ نفر رسید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments